Apollo. Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu

Pracownia i Muzeum Witrażu, al. Krasińskiego 23 mapa

sobota 20.02.2021

Apollo. Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu

Na naszych warsztatach zdecydowanie królują  drobne ozdoby i inspirowane witrażami obiekty. Od czasu do czasu, jednak, lubimy sięgać po klasykę i spoglądać w stronę najwybitniejszych polskich twórców. Tak właśnie będzie w najbliższą sobotę (20 lutego). Uczestnicy naszych warsztatów będą mieli za zadanie wcielić się w rolę Stanisława Wyspiańskiego i odtworzyć Apolla, jeden z jego najpopularniejszych projektów, który można podziwiać w naszej galerii!

Zapraszamy wszystkich ciekawych młodopolskiej sztuki i radzimy się spieszyć, miejsc jest już bardzo niedużo!

Kilka przydatnych informacji:

Rezerwacje (konieczne) wyłącznie e-mailowo: info@muzeumwitrazu.pl W temacie maila prosimy podać datę poranka, w treści imię i wiek dziecka

Dzieci zapo­znają się z takimi poję­ciami jak żywe muzeum, warsz­tat, witraż. Podczas zwiedzania obserwują mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy dzieci na warsztaty (program poniżej). Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45.

Na zwiedzanie Muzeum zapraszane są same dzieci, bez opiekunów. Dla chętnych rodziców i dziadków organizujemy osobne zwiedzanie o 10:30. Ci, którzy nie chcą zwiedzać, mogą relaksować się w muzealnej kawiarni, gdzie potem mogą uczestniczyć razem z dziećmi w warsztatach plastycznych.

Więcej znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum Witrażu w zakładce „Dzieci i młodzież”

Zapraszamy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Apollo. Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu

Pracownia i Muzeum Witrażu

Pracownia i Muzeum Witrażu to wyjątkowa instytucja na polskim i światowym rynku kulturalnym.

Jest efektem nowatorskiej koncepcji - mieści w swoich wnętrzach zarówno działającą od ponad stu lat roku pracownię witrażu, w której artyści …

Więcej

Adres:

al. Krasińskiego 23, 31-111 Kraków

Kontakt:

+48 512 937 979
info@muzeumwitrazu.pl https://
http://muzeumwitrazu.pl