Aktywne czytanie w Mocak-u. Ekspres Polarny

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK mapa

sobota 21.12.2019

10

Aktywne czytanie w Mocak-u. Ekspres Polarny

sobotę 21 grudnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Ekspres Polarny napisanej oraz zilustrowanej przez Chrisa Van Allsburga w tłumaczeniu Agaty Mietlickiej (Wydawnictwo Tekturka).

Dlaczego dzieciom oczekującym na Świętego Mikołaja zamiast sań zaprzęgniętych w renifery ukazał się pociąg? Czym jest tytułowy Ekspres Polarny i dokąd wiezie swoich pasażerów? Dowiemy się tego, wyruszając razem z bohaterami książki w niezwykłą podróż. Spotkamy elfy, Świętego Mikołaja i wyczarujemy świąteczny nastrój. Dowiemy się, jakie przygody spotkały pierwszy gwiazdkowy prezent i czy wszystkim po podróży na biegun północny udało się wrócić do domu.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

MOCAK od początku swojej działalności prowadzi projekt Muzeum Dzieci, którego celem jest rozwijanie u najmłodszych zdolności do aktywnego uczestnictwa w świecie sztuki. Wierzymy, że taką postawę można wypracować, ucząc kontaktu z pracami, rozwijając w …

Więcej

Adres:

Ul. Lipowa 4
30-702 Kraków


Kontakt:

+48 12 263 40 35
edukacja@mocak.pl
http://www.mocak.pl
facebook