Aktywne czytanie w Mocak-u. Fred. Wymyślony przyjaciel

Miejsce wydarzenia: Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Data wydarzenia: sobota 22.09.2018

Wstęp: 10 zł

Aktywne czytanie w Mocak-u. Fred. Wymyślony przyjaciel

W sobotę 22 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Fred. Wymyślony przyjaciel autorstwa Eoina Colfera z ilustracjami Olivera Jeffersa.

Podczas lektury oraz zajęć plastycznych podejmiemy temat wyobraźni, wspólnie zastanowimy się nad naturą przyjaźni i poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak dbać o relacje z bliskimi.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Wstęp 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

22.09.2018 godz. 12–13.30

Eoin Colfer – irlandzki autor tworzący głównie książki dla młodzieży. Zanim zajął się pisarstwem, pracował w szkole podstawowej jako nauczyciel. Jego najpopularniejszą serią są przygody Artemisa Fowla. Napisał również między innymi Listy życzeń, Nadnaturalistę, Lotnika.

Oliver Jeffers – ilustrator oraz autor książek dla dzieci. Lost and Found (Zagubiony i odnaleziony) jego autorstwa zdobyła złoty medal w konkursie Nestlé Smarties Book (2006), a w konkursie Blue Peter Book Award (2006) została uznana za ilustrowaną książkę roku. Dwa lata później powstała jej animowana adaptacja.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia

Adres:

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
ul. Lipowa 4
30-702 Kraków


Kontakt:

+48 12 263 40 01
office@mocak.pl
http://mocak.pl

Zobacz także