Aktywne czytanie w Mocak-u. Pustka

Aktywne czytanie w Mocak-u. Pustka

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
🗺 mapa
📅 sobota 28.10.2023
🎫 20zł
Aktywne czytanie. Pustka
W sobotę, 28 października, o godzinie 12 z­­apraszamy dzieci do szóstego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki pod tytułem Pustka, autorstwa Marianny Sztymy (Kropka, 2023).

Na spotkaniu będziemy czytać terapeutyczną książkę o przeżywaniu straty, żałoby i tęsknoty. Bohaterkę książki po śmierci kota odwiedza Pustka. Porozmawiamy o tym, jak mądrze przeżywać trudne emocje.

Marianna Sztyma – Rocznik 1973, malarka i ilustratorka. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Autorka ilustracji prasowych, współpracowała z większością polskich magazynów i gazet. Od 2012 roku zajmuje się ilustrowaniem książek, głównie dla dzieci. Za swoje ilustracje była wyróżniana parokrotnie w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY i konkursie Najpiękniejsze Książki Roku organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. W 2022 roku jej ilustracje z książki Tkaczka chmur znalazły się na wystawie ilustratorów podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie poświęconych książkom dla dzieci i młodzieży. Mieszka w małej wiosce na Pogórzu Izerskim, towarzyszą jej psy i koty.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przeżycia przygody.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie