Aktywne czytanie w Mocak-u. Paproch

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK mapa

sobota 16.11.2019

10

Aktywne czytanie. Paproch

W sobotę 16 listopada o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Paproch Elizy Piotrowskiej, ilustrowanej przez Marię Ekier (Wydawnictwo Hokus-Pokus).

Kiedy przychodzi pierwszy powiew jesiennego wiatru, zaczynamy wyjmować z szafy palta, rękawiczki, czapki oraz szaliki. Dla nas to sposób na zimno, dla mieszkających w kieszeniach Paprochów – nowa podróż. A co się dzieje, jeśli wyprawa jest nieunikniona, ale wcale nie mamy na nią ochoty? Dowiemy się tego od bohaterów książki.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły małych uczestników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom dzieci mają okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Eliza Piotrowska – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, ilustratorka, autorka zarówno tekstów krytycznych o sztuce, jak i książek dla dzieci. Laureatka wielu nagród, najbardziej znana jako twórczyni serii Tupcio Chrupcio. Aktywnie współpracuje z czasopismami dla dzieci, takimi jak „Ryms”, „Świerszczyk” oraz „Miś”. W 2017 roku zadebiutowała również powieścią dla starszych czytelników Obczyzno moja.

Maria Ekier – ilustratorka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współtworzy książki dla dzieci i opracowuje własne publikacje (Kocur mruży ślepia złote i Złotouste zero w zenicie). W 2009 roku otrzymała medal Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych za całokształt twórczości. Zajmowała się również projektowaniem plakatów oraz okładek książkowych.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

MOCAK od początku swojej działalności prowadzi projekt Muzeum Dzieci, którego celem jest rozwijanie u najmłodszych zdolności do aktywnego uczestnictwa w świecie sztuki. Wierzymy, że taką postawę można wypracować, ucząc kontaktu z pracami, rozwijając w …

Więcej

Adres:

Ul. Lipowa 4
30-702 Kraków


Kontakt:

+48 12 263 40 35
edukacja@mocak.pl
http://www.mocak.pl
facebook

Zobacz także