Aktywne czytanie w Mocak-u. Małe buntowniczki i mali buntownicy

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK mapa

sobota 30.03.2019

1

Małe buntowniczki i mali buntownicy

W ostatnią sobotę marca zapraszamy dzieci w wieku 3–9 lat wraz z opiekunami na wspólne czytanie książek i towarzyszące im warsztaty w Bibliotece MOCAK-u, organizowane przez inicjatywę Mała Manifa.

Będą nas inspirować publikacje wydawnictwa Debit: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Eleny Favilli i Franceski Cavallo (przeł. Ewa Borówka) i Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi Bena Brooksa (przeł. Julia Tokarczyk).

Zawarte w książkach krótkie opowieści o prawdziwych postaciach, które pomimo trudności realizowały swoje plany i marzenia, mogą i nam dodać wiary w moc kształtowania własnego życia. Na warsztatach poznamy życiorysy takich osób i zastanowimy się, jakie cechy pomagały im znosić trudności i czuć się dobrze w swojej skórze. Zwrócimy też uwagę na bariery stojące na ich drodze.

Wspólne czytanie uzupełnią zabawa oraz zadania ruchowe i plastyczne. Wykorzystamy różne środki wyrazu, by przedstawić własne mocne strony i ograniczenia. Mamy nadzieję, że zajęcia  wzmocnią dziecięce poczucie sprawczości.

Prowadzenie: Agata Zabdyr-Jamróz

Małe buntowniczki i mali buntownicy. Warsztaty dla dzieci

30.03.2019 godz. 12–13.30

Wstęp 1 zł. Więcej informacji i zapisy: maria.koptyjka@gmail.com

Organizator: Mała Manifa

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
ul. Lipowa 4
30-702 Kraków


Kontakt:

+48 12 263 40 01
office@mocak.pl
http://mocak.pl

Zobacz także