Aktywne czytanie w Mocak-u. Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK mapa

sobota 18.12.2021

10

Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa

W sobotę 18 grudnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Prezent Gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa autorstwa Johna Burninghama w tłumaczeniu Dominiki Cieśli-Szymańskiej.

Jest taka jedna noc w roku, kiedy każdy malec czeka na swój prezent. Szoruje buty, wywiesza skarpety i zostawia ciastka koło choinki dla pewnego pana w czerwonym kubraczku. Nie inaczej postąpił Korneliusz Klops mieszkający na szczycie Marmoladowej Góry. Niestety renifery leżą już w łóżku, a prezent dla Korneliusza dalej znajduje się w worku. Jak poradzi sobie Święty Mikołaj? Czy uda mu się dowieźć ostatni podarunek na czas? O tym przekonamy się na zajęciach i razem z Mikołajem sprawdzimy, jaki środek transportu najlepiej sprawdza się w ekstremalnych zimowych warunkach.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób, które będą brać udział w warsztatach.
* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 2 zł.

Johna Burningham – brytyjski ilustrator oraz pisarz, autor ponad 30 publikacji dla najmłodszych. Wielokrotnie nagradzany oraz wyróżniany za swoją twórczość, w 2012 roku został nominowany do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Poza książkami dla dzieci tworzył plansze reklamowe oraz wielkoformatowe murale. Mieszkał w Londynie ze swoja żoną Helen, także ilustratorką oraz autorka książek dla dzieci.

Wydawnictwo Dwie Siostry – jedno z najprężniej rozwijających się wydawnictw książek dla dzieci w Polsce. Udało mu się przekonać polskich czytelników, że dzieci zasługują na to, co najlepsze – pod względem estetycznym, merytorycznym i edytorskim. Oficyna publikuje zarówno nowości zagranicznych i rodzimych twórców, jak i wznowienia pozycji klasycznych. Jest także znana z pięknie wydawanych książek kucharskich.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

MOCAK od początku swojej działalności prowadzi projekt Muzeum Dzieci, którego celem jest rozwijanie u najmłodszych zdolności do aktywnego uczestnictwa w świecie sztuki. Wierzymy, że taką postawę można wypracować, ucząc kontaktu z pracami, rozwijając w …

Więcej

Adres:

Ul. Lipowa 4
30-702 Kraków


Kontakt:

+48 12 263 40 35
edukacja@mocak.pl
http://www.mocak.pl
facebook