Aktywne czytanie w Mocak-u. Święto Rodziny Krakowskiej z MOCAK-iem

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK mapa

sobota 27.05.2023

20

Aktywne czytanie w Mocak-u. Co kryje ciało?

Podczas tegorocznej edycji Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na wydarzenie:

Aktywne czytanie. Włosy. Książka o tolerancji
27 maja, godz. 12 i 14.30 (dwie grupy), miejsce: podcienia Muzeum
Specjalna edycja Aktywnego czytania w podcieniach MOCAK-u.

Z­­apraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie publikacji Włosy. Książka o tolerancji autorstwa Julii Talagi z ilustracjami Agaty Królak (Natuli, 2022).

Podczas zajęć poznamy zagadnienie różnorodności na przykładzie stworzonej wspólnie „orkiestry dziwnych fryzur”.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Ponadto od 26 do 28 maja w recepcji MOCAK-u w ramach zakupionego biletu będzie można skorzystać z materiałów edukacyjnych z serii Twórcza Kolekcja, zawierających zadania, które można rozwiązywać, zwiedzając wystawy Kolekcji MOCAK-u.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

MOCAK od początku swojej działalności prowadzi projekt Muzeum Dzieci, którego celem jest rozwijanie u najmłodszych zdolności do aktywnego uczestnictwa w świecie sztuki. Wierzymy, że taką postawę można wypracować, ucząc kontaktu z pracami, rozwijając w …

Więcej

Adres:

Ul. Lipowa 4
30-702 Kraków


Kontakt:

+48 12 263 40 35
edukacja@mocak.pl
http://www.mocak.pl
facebook