Akcja kolorowe świadectwa. Świadectwo z paskiem dla każdego ucznia

czwartek 08.06.2023 do czwartek 15.06.2023

Świadectwo z paskiem dla każdego ucznia

Koniec roku szkolnego zbliża się nieubłaganie, zatem festiwal popraw ocen trwa. Dlatego akcja „Świadectwo z paskiem dla każdego ucznia” ma duże znaczenie, bo każdy jest wyjątkowy i każdy wkłada dużo wysiłku, by pozytywnie zakończyć rok szkolny niezależnie od ocen.

Drodzy rodzice – warto tę ideę szerzyć i zachęcić szkoły do tego, by dołożyły paski do świadectw i budowały poczucie bycia ważnym i wyjątkowym.  Te kolorowe paski mają promować różne talenty i działania.

Więcej informacji – apel Jakuba Tylmana do szkół i nauczycieli o przyłączenie się do akcji:

Poprzez akcję „kolorowe świadectwa” chcemy pokazać różne kolory edukacji i w dniu zakończenia roku szkolnego szczególnie docenić wszystkie uczennice i uczniów. Chodzi o to, by właśnie tego dnia poczuli, że każdy z nich jest wyjątkowy, niepowtarzalny, bo przecież każdy włożył dużo wysiłku, aby ukończyć klasę, zaliczyć kolejny rok w szkole, niezależnie od tego jakie oceny zdobył. I każdemu należy się nagroda w formie paska na świadectwie.

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie postanowiono zrobić specjalne nakładki w formie kolorowych pasków. Nie będziemy ingerować w druk świadectw, a te z czerwonym paskiem są oczywiście zarezerwowane dla uczniów, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce, ale poprzez kolorowy pasek chcemy nagrodzić wszystkich uczniów, bo każdy był w czymś wspaniały. Każdy kolor paska – niebieski, zielony, żółty czy różowy – będzie symbolizować coś dobrego i na inną pozytywną zaletę lub osiągnięcie zwracać uwagę. Nagrodzimy tych, którzy byli bardzo aktywni w trakcie całego roku. Tych niezwykle sympatycznych, empatycznych, albo koleżeńskich, na których zawsze można liczyć. Tych, którzy zawsze są w szkole, za wysoką frekwencję, zaangażowanie w sprawy szkoły, aktywności sportowe, plastyczne czy działania społeczne… U każdego ucznia i uczennicy znajdziemy coś niezwykłego, coś w czym się wyróżnia, co sprawiło, że kończy szkołę jako wyjątkowa osoba.

Zachęcamy wszystkie szkoły do włączenia się do akcji „kolorowe świadectwo”, by w ten sposób wspierali wszystkich swoich uczniów i uczennice, nie tylko biorąc pod uwagę ich wyniki z nauce, co oczywiście jest ważne bo szkoła do tego została stworzona, by uczyć, przekazywać wiedzę, rozszerzać horyzonty. Niech wszyscy dostaną świadectwo z paskiem, tak jak każdy jest wyjątkowy, ważny, bo włożył dużo pracy, czasu, zaangażowania w udział w lekcjach, w szkolne inicjatywy. Niech ten pasek go motywuje, podniesie jego wiarę w siebie i swoje możliwości. Niech 23 czerwca będzie dla wszystkich pięknym, szczęśliwym dniem, wspaniałym rozpoczęciem wakacji.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zakończenie roku szkolnego to co roku wielki festiwal czerwonych pasków – rodzice będą udostępniać świadectwa prymusów. A ja chciałbym, aby w tym dniu każda uczennica, każdy uczeń, niezależnie od tego z czym się w danym czasie zmagał i jakie oceny zdobył, czuł się wyjątkowy. Aby każdy mógł udostępnić swój kolorowy pasek, dlatego że jest dumny z tego, jak skończył szkołę, co zrobił, co osiągnął w trakcie tego roku i z radością przyjął swoje kolorowe świadectwo, przez które my dorośli doceniamy cały ten rok szkolny.

Świadectwo z paskiem dla każdego ucznia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:szkoła