Akademia Zielony Poznań w Parku Wilsona

Park Wilsona
📅 sobota 06.05.2023
Akademia Zielony Poznań w Parku Wilsona
Już za chwileczkę, już za momencik… 30 lat konkursu „Zielony Poznań”!

W roku 2023 obchodzić będziemy jubileusz 30 edycji konkursu „Zielony Poznań”. Takie święto zobowiązuje do dołożenia szczególnych starań o zielone przestrzenie na balkonach, tarasach, ogrodach i innych zielonych zakątkach.
Z myślą o wszystkich poznaniankach i poznaniakach zakochanych w swoich zielonych oazach przygotowujemy specjalny program spotkań podczas tradycyjnej już zielonej majówki.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 6 maja w Parku Wilsona. Organizatorem akcji edukacyjnych z koncertem „Zieloni od 30 lat – jubileusz z klimatem” w ramach Akademii Zielony Poznań jest Miasto Poznań – Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

Na wszystkich zainteresowanych czekać będą inspirujące warsztaty, pokazy, koncert, wspólne malowanie i wiele, wiele innych atrakcji.

Zaplanowane działania mają pokazać jak zacząć przygodę z ekologią, bioróżnorodnością oraz sposobem zagospodarowania wód opadowych.

Czy i jak motywować dzieci

Mieszkańcy miasta Poznania i uczestnicy konkursu zainspirowani wiedzą z warsztatów, będą mogli zrealizować własne udane „zielone” aranżacje w swoich domach czy ogrodach.

Szczegółowy program wydarzenia na stronach internetowych – czekamy na Was!