UD

53. Edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych

Teatr Groteska
🗺 mapa
📅 środa 11.01.2023 do środa 15.02.2023
53. Edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych
Już tej wiosny odbędzie się 53. Edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych. Jest to konkurs artystyczny dla uczniów szkół średnich, organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie oraz Stowarzyszenie Iuvenartes.

Uczestnicy mogą zaprezentować się na profesjonalnej scenie Teatru Groteska w następujących kategoriach: poezja śpiewana i recytowana, taniec, sztuka teatralna i film. Wydarzenie daje możliwość dołączenia do grona wybitnych osobistości ze świata sztuki, które wystąpiły podczas FMFT, takich jak Andrzej Sikorowski, Dorota Segda, Grzegorz Turnau i Maciej Stuhr.

Chętni mogą się zgłaszać za pomocą formularzy, dostępnych na stronie http://fmft.art.pl/www/ do 15 lutego 2023r.

Młodzież może wykazać się nie tylko artystycznie, lecz również na polu organizatorskim, promocyjnym i technicznym. Już na początku roku szkolnego ruszają przygotowania, podczas których uczniowie II LO zajmują się m.in. mediami społecznościowymi, reklamują przedsięwzięcie wśród „Sobieszczaków” oraz angażują inne szkoły, pozyskują darczyńców i patronów, projektują plakaty i grafiki oraz nagrywają spoty reklamowe, do których piszą scenariusze. Podczas dni festiwalowych działają w sekcjach, takich jak ochrona, hostessy, filmowcy, fotografowie czy technicy.

Istotnym elementem festiwalu jest również zaangażowanie grona pedagogicznego, na którego wsparcie i radę może liczyć młodzież. Nauczyciele występują również w krótkich filmikach, cieszących się ogromną popularnością wśród uczniów.

Harmonogram 53. Festiwalu Małych Form Teatralnych wygląda następująco:

20 marca – Dzień Poezji Śpiewanej i Recytowanej
27 marca – Dzień Sztuk i Tańca
28 marca – Dzień Sztuk i Filmu
24 kwietnia – Gala Festiwalowa

Więcej informacji można znaleźć tutaj https://linktr.ee/fmftkrakow

Autorka tekstu: Hanna Ścibor
Autor logotypu FMFT: Bartłomiej Iskra
Autorka plakatu 53. FMFT: Alicja Sioma
53. Edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych

 

787 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent