27. Dni Częstochowy

Częstochowa
📅 piątek 23.08.2019 do poniedziałek 26.08.2019
27. Dni Częstochowy
Tradycyjnie pod koniec sierpnia mieszkańcy Częstochowy bawią się podczas święta miasta. W tym roku warto zarezerwować sobie ostatni weekend miesiąca i nastawić się na muzyczne szaleństwa z Hanią Stach, Moniką Lewczuk i zespołem Kombii. Oczywiście nie zabraknie również innych atrakcji.

Sobota, 24 sierpnia, to przede wszystkim zabawa pod sceną, która stanie na placu za pętlą tramwajową przy ul. Fieldorfa-Nila. Na początek, od godziny 16.00, czekają nas krótkie, ale uroczyste obchody Dni Działkowca, a pół godziny później ogłoszone zostaną wyniki konkursów na najładniejszą działkę i najładniej ukwiecony balkon. O godz. 17.00 startuje muzyczna część wieczoru, pod szyldem „Lato na Maxxxa”. Najpierw zagra lokalny zespół Apress Band, a później Monika Lewczuk (godz. 19.00) i Zespół Kombii (godz. 20.40).

Warto nadmienić, że w ramach obchodów Dni Częstochowy, w sobotę na Rynku Wieluńskim odbędzie się, w godz. 7.00 – 15.00, Jurajski Targ Staroci.

Z kolei w niedzielę, 25 sierpnia, warto będzie wybrać się do Parku Lisiniec. Tam o 14.00 rozpoczyna się Festiwal Kolorów, czyli szalona impreza z wykorzystaniem kolorowego pudru. O muzyczne tło wydarzenia zadbają tutaj reprezentanci młodego hip hipowego pokolenia: Zeamsone i Tymek. Wieczorem natomiast koniecznie trzeba pojawić się w Filharmonii Częstochowskiej, gdzie najpierw wręczone zostaną Nagrody Miasta Częstochowy w Dziedzinie Kultury oraz wyróżnienie Mecenas Kultury, a później usłyszymy koncert „Whitney Houston symfonicznie” w wykonaniu Hani Stach i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

W tym roku Dni Częstochowy zbiegły się z 60-leciem Automobilklubu Częstochowskiego, dlatego ich program wzbogacił się o kilka wyjątkowych imprez samochodowych. Czeka nas zatem 38. Rajd Częstochowski i VI Runda
Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych (23 – 24 sierpnia), wyścig nocny pojazdów zabytkowych (23 sierpnia, godz. 20.00, start sprzed Hali Sportowej Częstochowa, ul. Żużlowa 4), otwarcie wystawy z okazji 60-lecia Automobilklubu Częstochowskiego (24 sierpnia, godz. 14.45, Muzeum Częstochowskie, Ratusz) oraz konkurs Elegancji Pojazdów Zabytkowych (24 sierpnia, godz. 15.00, Plac Biegańskiego).

Tradycyjnie Dni Częstochowy zwieńczy – w poniedziałek o godz. 19.00 na Jasnej Górze – Msza Święta w intencji miasta.