23. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak

Warszawa mapa

wtorek 12.11.2019 do niedziela 24.11.2019

23. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak

12 listopada 2019 rok rusza 23. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Festiwal od lat prezentuje najciekawsze produkcje teatralne z kraju i zagranicy, które uzupełnia bogaty program dodatkowych działań, warsztatów i wydarzeń performatywnych.

W tym roku, wyjątkowo, Korczak ma kobiecą twarz. W ramach zapowiadającego Festiwal KORCZAK projektu KORCZAK Laboratorium powstało żywe muzeum wieloletniej współpracowniczki Janusza Korczaka i współtwórczyni Domu Sierot, Stefanii Wilczyńskiej. Efekt tej pracy zostanie zaprezentowany ponownie podczas Festiwalu (19 listopada) w Muzeum Warszawskiej Pragi. W programie Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla najmłodszych, już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Jak co roku Festiwal opanuje wiele przestrzeni miejskich: STUDIO teatrgaleria, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr WARsawy, Och-Teatr, Teatr Żydowski, Teatr Guliwer oraz Teatr Baj, które wspólnie stworzą „Ośrodek Badań i Działań Futurologicznych Młodych”. 23. edycja Festiwalu odbywa się bowiem pod hasłem REPUBLIKA MARZYCIELI rozumianym jako spojrzenie w przyszłość.

Chcemy rozmawiać o tym, co nas czeka. Marzyć o tym, w jakim świecie chcielibyśmy żyć w przyszłości i przestrzegać przed zagrożeniami takimi jak choćby te płynące ze zmian klimatycznych i skażenia środowiska – mówi Wojciech Faruga, dyrektor Festiwalu.

Jak co roku Festiwal spaja dwa nurty: sztukę dla młodych i sztukę współtworzoną z młodymi.
9 najnowszych, polskich spektakli wystartuje w konkursie o Grand Prix Festiwalu i w tym ważniejszym niewymiernym o serca i uznanie publiczności. W programie znajdą się także 2 spektakle zagraniczne i 4 zrealizowane przez ASSITEJ Polska projekty realizujące formułę edukacji rówieśniczej.

Zapraszamy do warszawskich teatrów wszystkich. Na Festiwalu KORCZK każdy, od 0 do 18 lat, znajdzie precyzyjnie dobrany dla siebie repertuar, odpowiedni dla niego pod względem możliwości percepcyjnych i tematyki. Jednak zapewniamy, że także i dorośli bawić się będą z nami znakomicie – dodaje Wojciech Faruga.

Pełen program festiwalu dostępny jest na stronie:
http://www.korczak-festival.pl/kalendarz_PL.php

Oficjalna strona festiwalu na Facebooku:
https://www.facebook.com/korczakfestiwal/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr