14. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. 14. Mały Sputnik nadlatuje!

online mapa

sobota 12.12.2020 do niedziela 20.12.2020

14. Mały Sputnik nadlatuje!

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odbędzie się w terminie 12-20 grudnia w wersji online na platformie mojeekino.pl. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych stanęli w nowej rzeczywistości przed trudnym wyzwaniem.

Niektóre plany trzeba było zweryfikować, a niektóre zupełnie porzucić. Inne pozostały bez zmian, napędzane chęcią zaprezentowania widzom najnowszych dokonań kinematografii rosyjskiej. Mały Sputnik przygotowywany z myślą o najmłodszej publiczności i rodzicach zawsze opierał się na spotkaniach na żywo. W aktualnej sytuacji sekcja dziecięca przetrwała w wymiarze symbolicznym i będzie okazja zobaczenia jednej produkcji, do której została przygotowana polska ścieżka dźwiękowa.

Mowa o „Kluczu czasu” w reżyserii Aleksieja Tielnowa. To fascynująca mistyczna opowieść osadzona w klasycznym Petersburgu. Bezdzietna para, pisarz Andrej i artystka Olga adoptują ośmioletnią Ksiuszę. Tymczasem Andrej pisze fantastyczna powieść o ciemnej stronie Petersburga. Na stronach jego książki miasto nad Newą zamienia się w fantasmagoryczny świat, w którym sam czas się zatrzymał, a ulice zamieszkane są przez mroczne istoty. Nagle po wypadku samochodowym dziewczynka trafia do Mrocznego Miasta z powieści Andreja, gdzie wraz ze swoim magicznym asystentem musi pokonać złe czary i uruchomić zegar na wieży, aby powstrzymać Czarownicę i jej czarną armię przed przejęciem miasta.

Mały Sputnik kojarzony jest z różnorodną ofertą wydarzeń towarzyszących. W tym roku musiało to zostać ograniczone ze względu na bezpieczeństwo widzów. W ofercie festiwalu są jednak warsztaty pisania recenzji filmowej ze Sztukarnią dla młodzieży, a także zajęcia polegające na tworzeniu Lalek Motanek dla młodszych od 6 roku życia. Zapraszamy również na spotkania odbywające się po projekcjach, o których więcej można przeczytać na stronie internetowej festiwalu.

Bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zasad i korzystajmy z możliwości oglądania filmów rosyjskich w domowych warunkach!

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na: www.sputnikfestiwal.pl