100 lat Gdynio! – aktywne zwiedzanie wystawy dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym

Muzeum Miasta Gdyni
📅 sobota 10.02.2024
Małopolska Noc Naukowców po raz kolejny zachwyciła!
Z okazji rocznicy przyznania Gdyni praw miejskich zapraszamy przedszkolaków wraz z opiekunami na aktywne, pełne zabawy i ciekawostek zwiedzanie wystawy „Gdynia – Dzieło Otwarte”. Czeka na Was mnóstwo zagadek, wygibasów, zabaw ruchowych, wszystkie związane z Gdynią! Opowiemy najmłodszym, jak nasze miasto wyglądało 100 lat temu, jak powstał port i czym zajmowali się nurkowie (może tylko udawali, że pracują, a tak naprawdę, szukali skarbów?), słowem: napełnimy ich serca i głowy tysiącem gdyńskich inspiracji. Mamy nadzieję, że znajdą one swój wyraz w pracach plastycznych przedstawiających podwodny świat, które uczestnicy podczas warsztatu samodzielnie przygotują. Oktonauci! Zbiórka w bazie!

Termin: 10.02.2024 r., godz. 11:00
Prowadzenie: Dorota Dombrowska–Wyżga / Ośrodek Edukacji