10. Rocznica otwarcia mostu Biskupa Jordana i wystawa Efekt Mostu w Bramie Poznania

most Biskupa Jordana, Brama Poznania, ul. Ostrówek
📅 sobota 09.12.2017
Wstęp wolny

W grudniu tego roku mija dziesięć lat od otwarcia mostu biskupa Jordana i tym samym przywrócenia połączenia komunikacyjnego między Ostrowem Tumskim i Śródką. Na wystawie „Efekt mostu” postaramy się pokazać entuzjazm i nadzieje, jakie dekadę temu towarzyszyły temu przedsięwzięciu.

Wystawa zaprezentuje dzieje mostu przez Cybinę (którego początki sięgają X wieku) i jego znaczenie na przestrzeni wieków. Zaprezentowany zostanie także sam – nietypowy pod względem inżynieryjnym – proces odbudowy mostu.

Wystawa daje pretekst by zastanowić się nad rolą, jaką obecnie most odgrywa w świadomości społecznej i jak wrósł w tkankę miejską. Czy z perspektywy tych 10 lat można ocenić, że pokładane w moście nadzieje na ożywienie Śródki zostały spełnione?

Wystawa towarzyszy oficjalnym obchodom 10-lecia mostu Biskupa Jordana.

—–

Program obchodów 10. rocznicy otwarcia mostu Biskupa Jordana – 9.12 (sobota)

godz. 10:00 – 18:00

Średniowieczny Targ Śródecki / ul. Ostrówek