10. Kino w Trampkach. Jedyny taki Festiwal w Warszawie!

Kinoteka mapa

niedziela 22.05.2022

10. Kino w Trampkach. Jedyny taki Festiwal w Warszawie!

Już 23 maja w warszawskiej Kinotece oraz online wystartują 10. Jubileuszowe Trampki – Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży.

Dzieci i Młodzież tworzą Festiwal Filmowy Kino w Trampkach o sobie i dla siebie. Kochają filmy, integrację, wymianę doświadczeń i spotkania z rówieśnikami. To młodzi decydują o repertuarze filmów konkursowych w każdej edycji festiwalu i oni tworzą wydarzenia wokół kina, które porusza bliskie im tematy.

To niesamowite jak w ciągu tej dekady udało się nam zgromadzić wokół idei Kina w Trampkach tak wielu fantastycznych młodych ludzi i jak wielu z nich jest z nami każdego roku. – mówi dyrektorka festiwalu Agnieszka Drzewiecka-Protić. Siła tych młodych zaangażowanych osób i energia jaka się dzięki tym spotkaniom wytwarza pozwalają mieć nadzieję na dobre zmiany w wielu aspektach społecznych. Bije od nich chęć dialogu i zmiany świata na lepsze i to jest największa wartość dla nas dorosłych. – dodaje Drzewiecka-Protić.

To dzieci i młodzież tworzą ten Festiwal. Powołana w tym celu m.in. Młodzieżowa Grupa Programowa po szkoleniu z programowania festiwali filmowych wspólnie omawia i analizuje obejrzane tytuły. To pozwala im na dokonanie ostatecznej selekcji filmów. W trakcie obrad wymieniają się poglądami, prowadzą żywe dyskusje. To jest barometr ich spojrzenia na świat, na obecne wydarzenia, ale także uniwersalne wartości jak: wolność, miłość, relacje. To właśnie dzięki nim oglądamy najlepsze filmy.

W tym roku Młodzieżową Grupą Programową podobnie jak w ostatnich latach tworzą uczniowie z LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, pod okiem koordynatorki Małgorzaty Godlewskiej. Wspólnie obejrzeli 20 produkcji z całego świata i podjęli decyzję o kształcie tegorocznej edycji.

W programie Festiwalu nie zabraknie konkursów na najlepszy film pełnometrażowy w kategoriach: dzieci i młodzież. Spośród propozycji zwycięzcę wyłonią składy jurorskie: dzieci, młodzieży, rodziców, publiczność oraz ZEF (Zespół Edukatorów FIlmowych) i ECFA (European Children’s Film Association).

Pełny program na www.kinowtrampkach.pl

10. Kino w Trampkach. Jedyny taki Festiwal w Warszawie!
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:film