Ⅲ Turniej Rycerski o Skarb Skrzyńskich

Park Zamkowy i Rynek w Żywcu mapa

piątek 20.07.2018 do niedziela 22.07.2018

Ⅲ Turniej Rycerski o Skarb Skrzyńskich

Ⅲ Turniej Rycerski o Skarb Skrzyńskich to gratka dla miłośników rekonstrukcji historycznych. Pojedynki rycerskie, pokazy sokolnicze, Bieg Skrzata i wiele innych atrakcji czekają na Was w najbliższy weekend.

Kto wygra Wielką Bitwę? Czy książę oświęcimski utrzyma władzę? O tym dowiecie się już 21 lipca w Parku Zamkowym w Żywcu. Turniej to nie tylko pojedynki rycerskie. Na chwilę będzie można poczuć się, jak prawdziwy  rycerz – przymierzyć zbroję, chwycić w dłoń miecz, czy też nauczyć się strzelać z łuku.

„Grunwald Południa” otworzy gala profesjonalnych walk rycerskich na rynku w Żywcu (20 lipca, godz. 20). W sobotę o godz. 12 oficjalne rozpoczęcie turnieju oraz otwarcie wioski z zabawami w Parku Zamkowym. Tam czekać będzie szereg atrakcji, jak przeciąganie liny, strzelanie z łuku, mecz sportowy go pro oraz wiele innych. Tego dnia zobaczymy m.in. turniej łuczniczy, bojowy, broni czarnoprochowej. Dla najmłodszych przygotowano konkurencję sprawnościową – „Bieg Skrzata”. Wielka Bitwa rozpocznie się o godz. 18.30.

Niedziela upłynie również pod znakiem turniejów i zabaw w Parku Zamkowym. Impreza startuje o godz. 10. Po południu będzie można zobaczyć pokazy sokolnicze. Zamknięcie obozowiska nastąpi 22 lipca o godz. 17.

Szczegółowe informacje na stronie.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także