Wielki bal z okazji Halloween
UD

Wielki bal z okazji Halloween

Bal dla dzieci na Halloween scenariusz

Pozbieraliśmy dla Was kilka ciekawych pomysłów, które mogą się przydać przy urządzaniu dziecięcej imprezy.

Zaproszenie na bal
Podobno można je napisać na białej kartce papieru „tajnym atramentem” czyli sokiem z cytryny lub mieszanką: 1 łyżeczka sody oczyszczanej rozmieszana w 2 łyżeczkach wody. Tajne zaproszenie można odczytać nad gorącą żarówką lub ogrzewając je w ciepłym piekarniku. Przyznam się, że robiłam kiedyś z dziećmi doświadczenia z tajnym pismem i nie były one zachęcające. A już szczególnie nie polecam pisania nim adresu pod którym ma się odbyć bal. Może się zdarzyć, że goście przez pomyłkę trafią do sąsiadów..

Dekoracja mieszkania
– pomarańczowe balony z namalowanymi czarnym pisakiem oczami i straszną paszczą

– wydrążone dynie ze świeczką w środku. Zobacz jak zrobić: jack-o-lantern

– pęki wstęg – pociętej czarnej i pomarańczowej krepiny

– gałęzie z zawieszonymi paskami/wstęgami z czarnej krepiny

– duchy unoszące się w mieszkaniu zrobione z balonów napełnionych helem i przykrytych białymi powłoczkami na poduszki lub białymi płachtami materiału z namalowanymi lub naklejonymi czarnymi oczami (to pomysł naszej koleżanki z USA – balony i małe butle z helem można tam kupić bez problemu)

– łańcuchy z małych duszków zrobionych z husteczek do nosa (głowe duszka wypycha się watą i zawiązuje)

– pocięte w paski czarne wielkie worki na śmiecie powieszone w otworach drzwiowych

Stroje na bal
Stroje dzieci wcale nie muszą być straszne! Wiele maluchów nie chce przebierać się za wampiry czy duchy. Znam malucha, który po zobaczeniu swojego odbicia w lustrze ryknął płaczem (był przebrany za zombie)! Najbardziej popularne stroje to dla chłopców bohaterowie kreskówek Batman, Superman i Spiderman, a dla dziewczynek czarownica, kotek, księżniczka.

 

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Poczęstunek
Tu mamy ogromne pole do popisu. Oprócz zwykłych smakołyków możemy także podać smakołyki niezwykłe! W artykule „Strrraszne przysmaki na Halloween” przedstawiamy kilka pomysłów.

Zabawy
„Zabawa w paskudztwo” – w pudełku po butach wycinamy z boku okrągły otwór wielkości dziecięcej dłoni. Tak aby dzieci nie widziały wkładmy po kolei do pudełka talerzyk lub miseczkę z: zimnym spagetti, galaretką, budyniem, oliwkami z zalewy, wodą. Dzieciaki po kolei wkładają rękę do pudełka i muszą zgadywać w co włożyły rękę. Brrrrr… Śmiechu przy tej zabawie jest co niemiara.

„Zabawa w szukanie robali” – gdy na dworzu zapadnie mrok ukrywamy w mieszkaniu w różnych miejscach pod meblami zakupione wczesniej plastikowe lub gumowe robale. Rozdajemy dzieciom latarki i gasimy światło. Zwycięża ten, kto zbierze ich jak najwięcej.

„Zabawa w duchy” – dzielimy dzieci na dwie grupy. Jedna grupa zostaje w pokoju, druga wychodzi do korytarza. Tam po kolei przebieramy dzieci w białe prześcieradło, tak by nie było widać ubrania. Dziecko wchodzi do pokoju i mówi: „uhuuuuu”, a reszta ma zgadywać kto jest tym duchem.

„Duszek w twoich rękach” – zobacz tą zabawę w naszym dziale Zabawy w deszczowy dzień Tą samą zabawę można zrobić używając stóp.

„Mumia” – dzielimy dzieci na dwie lub trzy grupy. Każda z grup wybiera spośród siebie przyszłą „mumię”. Na znak członkowie grupy owijają swoją „mumię” papierem toaletowym. Zwycięża ta grupa której udaję się to zrobić wcześniej.

Źyczymy wszystkim STRRRRASZNIE fajnej zabawy!!!!

Polecamy również Bal Czarodziejek i Czarodziejów oraz Karnawałowe bale dla dzieci

 

209 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent