Promenada w Kórniku – ciekawe miejsce blisko Poznania

Zamek i Arboretum Kórnickie

Popularnym kierunkiem jesiennych wycieczek Poznaniaków jest Zamek i Arboretum Kórnickie. Przy okazji wizyty w Kórniku warto pospacerować również w najbliższej okolicy  zamku, gdzie znajduje się Promenada im. Wisławy Szymborskiej.

Ta malownicza trasa spacerowa o długości 1,5 km biegnie brzegiem Jeziora Kórnickiego i daje wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego. Szeroka wybrukowana ścieżka wraz z podjazdami idealnie nadaje się do spacerowania, biegania, jazdy rowerem czy rolkach. Na całej długości znajdują się ławki, kosze na śmieci i piękny widok na jezioro. Niedawno został oddany do użytku nowy kompleks rekreacyjny położony na wysokości punktu widokowego. Znajduje się tam muszla koncertowa, fontanna, kamienna ruchoma mapa nieba, skatepark , plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, boisko do siatkówki plażowej i siłownia zewnętrzna.

Po aktywnym wypoczynku odpocząć można w jednej z klimatycznych kawiarni położonych przy promenadzie, oferujących pyszne domowe ciasta i rzemieślnicze lody.

Agnieszka Trybuś-Stark

Zamek i Arboretum Kórnickie Zamek i Arboretum Kórnickie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent