UD

Plastelina, farby, glina bezpieczna dla dziecka

Plastelina-farby-glina-bezpieczna-dla-dziecka
📖 Czyta się średnio w 8 min. 🕑

Dziś z kolei modne jest malowanie palcami, stopami, na wielkich płachtach, czy nawet ścianach podczas przeróżnych happeningów i pikników. Dzieciom wolno się brudzić, śmiać, machać pędzlami, a nawet brać kredki do buzi.

Nie wszystkie materiały plastyczne nadają się do takich zabaw. Ważne jest, by sprawdzać czy farby, kredki, flamastry, plasteliny, którymi bawią się dzieci są dla nich bezpieczne, czy nie zawierają metali ciężkich, czy mają odpowiednie certyfikaty i atesty.

Przy zakupie plasteliny, modeliny, gliny czy masy papierowej należy kierować się przede wszystkim opinią o producencie oraz informacjami zawartymi na opakowaniach produktów.

Na polskim rynku firmą, która szczególnie dba o jakość swoich artykułów jest firma ASTRA S.A. z Przemyśla produkująca materiały szkolne i plastyczne. Jak zapewniają twórcy marki Astra wysoką jakość farb, kredek, mas plastycznych, flamastrów etc. zapewnia stały laboratoryjny nadzór jakości produkcji oraz dbałość o najwyższy poziom użytych w procesie wytwórczym surowców.

Początki firmy Astra sięgają 1927 roku, czyli już od ponad 80 lat Astra istnieje na rynku polskim – wynik godny uwagi. Początkowo Astra zajmowała się produkcją atramentów, tuszy, laków do pieczęci i kredy szkolnej. Obecnie oferuje szeroką gamę artykułów szkolnych, plastycznych, dla hobbystów i artystów. Dowodów na uznanie na rynku dostarczają liczne atesty i certyfikaty, jakie przez lata działalności firma Astra otrzymywała od różnych instytucji m.in.:

Statuetki: „Klasa Marzeń” – Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Instytut Badawczo-Szkoleniowy „Edukator”.

Złote medale: „Meeting Premiera” – Ogólnopolskie Targi Artykułów Biurowych, Szkolnych i Papierniczych „Meeting Premiera”.

Nagrody: „Świat Przyjazny Dziecku” wyłonione w konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w kategorii zabawki do zajęć plastycznych.

Certyfikat Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chorym na Astmę i Alergię potwierdzający neutralny wpływ większości produktów ASTRA na zdrowie dzieci alergicznych.

Drodzy Rodzice! Kierując się dobrem swoich dzieci przyglądajcie się uważnie oznaczeniom na opakowaniach i opisom produktów.

Firma oferuje m.in.


Farby plakatowe ASTRA

Farby plakatowe ASTRA są farbami wodnymi, kryjącymi o czystych i intensywnych barwach. Dobrze mieszają się ze sobą, tworząc nową gamę kolorystyczną. Ze względu na znakomitą przyczepność nadają się do malowania na takich podłożach jak: papier, karton, drewno, ceramika, kamień. Farby dobrze rozprowadzają się po malowanej powierzchni nie zostawiając śladów pędzla. Wymalowane powierzchnie po wyschnięciu są matowe o intensywnych barwach, odporne na działanie światła i ścieranie. Konsystencja farb plakatowych (pasta) pozwala na wykonywanie prac w różnych technikach np.: impasto, fakturowanie, malowanie farbą rozcieńczoną i innymi. Przeznaczone są do malowania plakatów, prac malarskich o charakterze dekoracyjnym oraz nauki malowania w szkołach i kółkach plastycznych. Wysoką jakość farb uzyskujemy dzięki bardzo dobrym pigmentom i spoiwom użytym do produkcji tych farb, oraz technologii produkcji.


Plastelina ASTRA

Plastelina ASTRY jest delikatną w dotyku i łatwą w modelowaniu masą. Nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych składników. Chętnie używa się jej w edukacji plastycznej w szkołach, przedszkolach jak i pracowniach plastycznych, gdyż pomaga ona rozwijać zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną dzieci. Modelowanie w plastelinie uczy wytrwałości i koncentracji. 

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

Farby akwarelowe ASTRA
Farby akwarelowe to farby wodne służące do malowania na papierze. Mają one postać suchych guziczków, z których po zwilżeniu wodą niemal natychmiast uzyskuje się gotowe do użycia farby.
Akwarele szkolne ASTRY składają się z wysokiej jakości drobno roztartych pigmentów, połączonych rozpuszczalnym w wodzie spoiwem. Oprócz pigmentów i spoiw akwarele szkolne zawierają pewne ilości wypełniaczy, które sprawiają, że farba wysychając matowieje. Dzięki temu nakładając farbę grubiej można malować technikami zbliżonymi do gwaszu, a w większych rozcieńczeniach technikami charakterystycznymi dla akwareli. Akwarele można wykorzystywać w technikach łączenia z farbami temperowymi, plakatowymi i kredkami świecowymi ASTRY. Można je także łączyć z rysunkiem ołówkiem, piórkiem oraz tuszem. Akwarele ASTRY przeznaczone są głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczynającej edukację plastyczną. Nadają się one doskonale do nauki malowania w szkołach i przedszkolach. Dzięki swej postaci mogą być łatwo przenoszone np. w uczniowskich tornistrach oraz przechowywane bez obawy zmiany właściwości przez długi czas.


Farby perłowe ASTRA

Farby perłowe są to farby wodne, transparentne o iskrzącym połysku, pozwalające na uzyskanie oryginalnych efektów dekoracyjnych. Doskonale pokrywają powierzchnie na podłożach, które dobrze wchłaniają wodę, np. papier, karton, masa papierowa, ceramika i drewno. Kolory farb perłowych można swobodnie nakładać jeden obok drugiego, gdyż nie zlewają się ze sobą. Po wyschnięciu są odporne na ścieranie. Farby perłowe dobrze mieszają się z farbami plakatowymi ASTRY, dając nowe, ciekawe efekty kolorystyczne. Konsystencja farb pozwala na malowanie bez użycia wody. Dla uzyskania jednolitego i czystego koloru należy nałożyć na siebie 2-3 warstwy farby, w przeciwnym razie malowana powierzchnia będzie przeźroczysta.


Farby metaliczne ASTRA

Farby metaliczne są to farby wodne o wysokim połysku metalicznym, do złudzenia przypominającym połysk srebra, złota, mosiądzu, miedzi i brązu. Przeznaczone są do prac dekoracyjnych i ogólnoplastycznych, doskonale pokrywają powierzchnie na podłożach, które wchłaniają wodę, np. papier, masa papierowa, ceramika, karton, drewno. Kolory farb nie przenikają się, dlatego swobodnie można kłaść jeden kolor obok drugiego. Farby są odporne na ścieranie. Wszystkie kolory można ze sobą mieszać, uzyskując dodatkowe barwy. Konsystencja farb metalicznych pozwala na malowanie bez użycia wody. W celu uzyskania dobrego krycia, na malowaną powierzchnię należy nałożyć na siebie 2-3 warstwy farby. Dla uzyskania oryginalnych efektów dekoracyjnych lub zintensyfikowania odcieni, można stosować zabarwione podłoża. Farby metaliczne wykonane są z wysokiej jakości, bezpiecznych surowców.Masa papierowa ASTRA

Masa papierowa ASTRY jest materiałem plastycznym o konsystencji gotowego ciasta, dobrze przywierającym do powierzchni innych materiałów. Nakłada się ją na wcześniej przygotowaną konstrukcję warstwami po wyschnięciu pierwszej – kolejne. Po wyschnięciu powierzchnię masy papierowej można obrabiać przez dorzeżbianie, piłowanie, struganie czy szlifowanie np. papierem ściernym. Masa papierowa umożliwia tworzenie dużych, efektownych prac na konstrukcjach z butelek, balonów, talerzy, styropianu, gałęzi, kamieni, tektury itp. Nadaje się ona również do wykonywania małych form rzeżbiarskich, takich jak: korale, medaliony, bransoletki, spinki, reliefy itp. Gotowe wyroby można malować farbami ASTRY.


Glina rzeźbiarska ASTRA

Glina jest najstarszym surowcem rzeźbiarskim ludzkości. Pierwsze naczynia, przedmioty kultu i co ważne początek działalności artystycznej człowieka związany był właśnie z gliną.  Oferowana przez nas glina może być wykorzystana na wszystkich stopniach kształcenia plastycznego oraz do zajęć terapeutycznych. Ze względu na swoje parametry, glina ta doskonale nadaje się modelowania, rzeźbienia (lepienia), kształtowania na toczku, odciskania i odlewania w formach gipsowych. Po wysuszeniu wyrób można malować farbami ASTRY lub poddać procesowi wypalania w temperaturze 850-1200°C. Szerokie możliwości artystyczne i edukacyjne stawiają glinę rzeźbiarską wśród najszlachetniejszych tworzyw plastycznych.


Glina samoutwardzalna ASTRA
Glina samoutwardzalna jest gotową do użycia plastyczną masą, która twardnieje na powietrzu.
Przeznaczona jest dla dzieci jako pomoc szkolna oraz dla plastyków i hobbystów. Glina samoutwardzalna najlepiej nadaje się do wykonywania małych form rzeźbiarskich. Można z niej wykonać formy pełne typu: figurki, naczynka, płaskorzeźby na płytkach oraz biżuterię (wisiorki, korale, broszki). Na gładkich powierzchniach można też bez trudu odciskać rozmaite wzory, tworzyć za pomocą narzędzi reliefy wklęsłe i wypukłe. Czas wysychania gotowych wyrobów uzależniony jest od ich grubości oraz warunków suszenia.
W razie potrzeby dla uzyskania odpowiedniej konsystencji glinę należy zwilżyć wodą. Wykonane z gliny samoutwardzalnej przedmioty, po wyschnięciu można malować farbami ASTRY. Gliny samoutwardzalne ASTRY dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej (biały, terakota, fioletowy, niebieski, żółty, zielony, różowy, grafitowy).
 

Seria ASTROLINA
Seria ASTROLINA wchodzi w skład kolekcji ASTRA FUN. Tworzą ją produkty zawierające masę plastyczną o konsystencji ciasta służącą do modelowania, formowania i wyciskania kształtów. Masa ta ma bardzo przyjemną dla dłoni dziecka, nie brudzącą rąk i łatwą do modelowania konsystencję. Wyprodukowana została z najlepszej jakości składników naturalnego pochodzenia, dzięki czemu jest neutralna dla zdrowia dziecka, nawet alergicznego. Wszystkie elementy wykonane są z bardzo dobrej jakości tworzyw. Zestawy z serii Astrolina zawierają także plastikowe akcesoria służące do formowania i wyciskania kształtów, które to zapewnią długie godziny zabaw dla najmłodszych.


Seria CREATIVO
CREATIVO to seria wchodząca w skład kolekcji Astra Fun. Zawiera zestawy charakteryzujące się różnorodnym stopniem trudności i zaprojektowana została z myślą o rozwijaniu kreatywnego myślenia i zdolności manualnych dzieci. W serii znajdują się farby do malowania palcami, zestawy doniczek buteleczek i skarbonek do samodzielnego zdobienia, koło garncarskie z gliną rzeźbiarską i inne. Wyroby te, poza zabawą, mogą również stanowić element dekoracyjny i użytkowy w każdym domu. Produkty wykonane są z najlepszej jakości surowców posiadających atesty Państwowego Zakładu Higieny i certyfikat zgodności z ASTMD 4236.

 

243 ocen
4.97
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent