Obchody Dnia św. Patryka

Dzień św. Patryka w International American School

International American School organizuje uroczyte obchody Dnia św. Patryka. Dzieci i młodzież ponad 40 narodowości poznaje historię i kulturę Irlandii, zdobywa wiedzę o mieszkańcach Zielonej Wyspy.

Dzień św. Patryka

Już od wielu lat, jest szczególnie uroczyście obchodzony w International American School (I.A.S.). Ta warszawska szkoła, w klasach 0-12, skupia uczniów z ponad 40 krajów świata. I.A.S. przywiązuje ogromną wagę do edukacyjnego charakteru tego święta. Jest to święto narodowe patrona Irlandii, obchodzone również poza krajem pochodzenia. W trakcie jego trwania odbywają się wielkie parady, koncerty, pokazy tańców. Tego dnia obowiązkowym kolorem staje się zielony, symbolizujący wiosnę, koniczynę i Irlandię.

Dzięki świętemu Patrykowi

Irlandczycy zaprzestali wypraw wojennych na obce ziemie, walki wewnętrzne powoli wygasły a tysiące ludzi rozpoczęło naukę – nie władania, jak do tej pory bronią, lecz spisywania ksiąg, w imię Bożej chwały. Wybuch religijności i duchowości, w V-wiecznej Irlandii, był wówczas niezwykły. Chrześcijaństwo i nauka szły ze sobą w parze.

Młodzież I.A.S. ,poprzez udział w konkursach i prelekcjach, zapoznaje się z piękną i bogatą historią Irlandii, poznaje postać św. Patryka – biskupa, który rozbudził w mieszkańcach Zielonej Wyspy wartości duchowe. I właśnie tego irlandzkiego ducha będą starali się oddać wszyscy uczestnicy tej szkolnej imprezy.

Obchody Dnia Świętego Partyka.

O obchodach Dnia św. Patryka w Irlandii opowie, specjalnie na tę okazję zaproszony gość- prezes Warszawskiej Organizacji Charytatywnej, p. Michael Murphy. Uczniowie I.A.S. przygotowali prezentację fragmentów irlandzkiej poezji i prozy. W programie nie zabraknie również pieśni irlandzkich, które wykona Matthew Griggs. Główną atrakcję tego święta stanowić będzie pokaz starych tańców irlandzkich. W ramach współpracy „szkoła dla szkoły” wykona je grupa młodzieży, ze Szkoły Tańca Irlandzkiego „Ua Niall” w Warszawie. Wśród tych młodych pasjontów tańca irlandzkiego jest już wielu laureatów międzynarodowych konkursów.

Ideą promowania Dnia św. Patryka przez International American School jest coraz szersze pozyskiwanie miłośników historii, tradycji i kultury Irlandii, także wśród Polaków. „Naszym marzeniem jest, ażeby to święto, oprócz radosnego, pełnego zabaw i uciech charakteru było takze okazją do szerszego poznawania dorobku narodowego mieszkańców Zielonej Wyspy”- mówi Mark Sanderson, dyrektor I.A.S.

Dodatkowych informacji udziela:

International American School

Tel.: 022 649 14 40

www.ias.edu.pl

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:szkoła
Obchody Dnia św. Patryka