UD

Masa na Autyzm. Rajd rowerowy

Masa-na-Autyzm
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Rajd startuje o godz. 14.00, ale na uczestników czekają też inne atrakcje na Polu Mokotowskim. Jedną z nich będzie koncert zespołu BĘBNY NIE-DZIELĄ działający przy KLICK&DRUM w Bemowskim Centrum Kultury ART.BEM. Zespół specjalizuje się w prezentacji muzyki perkusyjnej, inspirowanej rytmami latynoamerykańskimi i afrykańskimi. Instrumentarium grupy to bębny: kongi, djembe oraz inne instrumenty perkusyjne. Z mini recitalem wystąpią także młodzi artyści: Paula Chodkowska i Jakub Piszek oraz Grzegorz Degtuch.

Celem rajdu jest promocja wiedzy na temat autyzmu oraz włączenia społecznego osób z autyzmem, które wciąż pozostają w Polsce na marginesie życia społecznego. Atmosfera panująca podczas rajdu jest wyjątkowa. Masa na autyzm to nie tylko aktywność sportowa. To także dobra zabawa, a przede wszystkim świadomość niesienia pomocy innym.  

Udział w imprezie jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować – przez internet bądź bezpośrednio w dniu rajdu w punkcie rejestracyjnym, na Polu Mokotowskim (rejestracja uczestników od godz. 11.30 do godz.13.00). W masie może wziąć udział każdy. Jedyny warunek posiadanie roweru, ewentualnie rolek, deskorolek bądź innych jednośladów, a także dobra kondycja i pozytywna energia.
Partnerem akcji jest Warszawska Masa Krytyczna. 

W 2007 roku Masa na Autyzm zgromadziła blisko 1200 cyklistów. Udało się pozyskać kwotę 100.000 zł. Fundusze zostały przeznaczone na rozbudowę ośrodka Pracowania Rzeczy Różnych SYNAPSIS w Wilczej Górze – pierwszego w Polsce przedsiębiorstwa dla osób z autyzmem. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia 24 dorosłe osoby z autyzmem. Jednym z filarów jego działalności są profesjonalne usługi poligraficzne. W pracowni ceramiki, witrażu czy stolarskiej powstaje unikatowe rękodzieło.
www.rzeczyrozne.pl

MASA NA AUTYZM
Program III Rajdu Rowerowego na Rzecz Osób z Autyzmem

11.30 – 13.30 – rejestracja uczestników

12.30 – program artystyczny – występują: Paula Chodkowska (śpiew)
  Jakub Piszek (śpiew)
  Grzegorz Deptuch(saksofon)

13.00 – koncert zespołu BĘBNY NIE-DZIELĄ działającego przy KLICK&DRUM w Bemowskim Centrum Kultury ART.BEM

14. 00 – 15.30 – przejazd zaplanowaną trasą

16.00 – Podziękowania i zakończenie rajdu

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Prowadzenie Marcin Dobrowolski z Radia PiN

STRONA RAJDU
 www.masanaautyzm.pl

 Bębniarze

Zespół BĘBNY NIE-DZIELĄ działający przy KLICK&DRUM w Bemowskim Centrum Kultury ART.BEM, to grupa entuzjastów muzyki perkusyjnej, inspirowanej rytmami latynoamerykańskimi i afrykańskimi. Nazwa zespołu pochodzi od niedzielnych prób zespołu.

Instrumentarium grupy to bębny: kongi, djembe oraz inne instrumenty perkusyjne m.in.: klawesy, kabazy, agogo, cow-belle, guiro, temple- block i inne.

Szkółka nauki gry na bębnach KLICK&DRUM działa w Warszawie od 10 lat. Kierownikiem muzycznym KLICK&DRUM jest Kazimierz Klicki.

Więcej informacji na www.klick.com.pl  

 

766 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : KW

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent