Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Konsultacje dla par po niepowodzeniu in vitro – dlaczego warto?

Konsultacje dla par po niepowodzeniu in vitro – dlaczego warto?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Klinika INVICTA oferuje szeroki zakres diagnostyki i leczenia niepłodności. W najbliższych miesiącach z bezpłatnych konsultacji będą mogły skorzystać pary po niepowodzeniu procedury in vitro. Mimo że niepowodzenie wiąże się z wieloma trudnymi emocjami, specjaliści INVICTA zachęcają do skorzystania z możliwości wizyty oraz przeanalizowania przyczyny niepowodzenia, dzięki czemu kolejna próba może zakończyć się sukcesem. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się na konsultację.

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji?

Wizyta u lekarza specjalizującego się w leczeniu par po niepowodzeniu in vitro, daje szansę na ustalenie przyczyn braku ciąży i zaplanowanie dalszego postępowania. Mimo że wiele par, które chciałyby cieszyć się z rodzicielstwa, odczytuje brak ciąży jako osobistą porażkę, każde podejście do procedury in vitro – nawet to, które nie zakończyło się sukcesem, daje specjalistom z zakresu leczenia niepłodności istotne dane medyczne, możliwość analizy przypadku i dopasowania dalszego leczenia w taki sposób, aby zwiększyć szansę na uzyskanie ciąży podczas kolejnego podejścia do procedury in vitro. Na stronie kliniki leczenia niepłodności można przeczytać historie wielu par, które mimo początkowych problemów, walczyły do końca i zakończyły leczenie ciążą.

Przystępując do bezpłatnej konsultacji, para ma możliwość przedstawienia swojej historii dotychczasowego leczenia lekarzowi. Zespół specjalistów INVICTA na co dzień zmaga się z trudnymi przypadkami, pomagając parom zajść w ciążę i kompleksowo prowadząc je aż do porodu. Pogłębiony wywiad pozwala lekarzom na indywidualne podejście do każdego przypadku i ocenę przyczyny niepowodzenia. Specjalista nie tylko zaproponuje odpowiednią terapię, ale też opowie o jej dokładnym przebiegu oraz badaniach diagnostycznych, które należy wykonać. Indywidualne podejście pozwala na bardzo dokładną ocenę każdego przypadku, ponieważ jeśli chodzi o leczenie niepłodności, a także ustalenie przyczyn niepowodzenia ciąży, nie ma jednego schematu oceny i działania.

Jak skorzystać z bezpłatnej konsultacji?

Aby skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarskiej, należy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie Kliniki INVICTA lub zadzwonić pod nr 58 58 58 800. Wizyty odbywają się na miejscu, w placówkach w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdyni oraz Słupsku. Istnieje jednak możliwość, aby konsultacja odbyła się zdalnie, bez konieczności dojazdu do Kliniki. Z bezpłatnych konsultacji mogą skorzystać pary, które procedurę in vitro przechodziły w innych placówkach.

Przyczyny niepowodzenia procedury in vitro

Przyczyn niepowodzenia procedury in vitro może być wiele. Dlatego kluczowa jest poszerzona diagnostyka obojga partnerów. Jedne z częstszych powodów trudności z zajściem w ciążę, to m.in. nieprawidłowa odpowiedź pacjentki na stymulację przed zabiegiem, niska jakość uzyskanych komórek jajowych, czy obniżona jakość nasienia.

Zdarza się, że zdrowe komórki nie ulegają zapłodnieniu lub, jeśli do niego dojdzie, obserwuje się nagłe wstrzymanie ich rozwoju, a także zaburzenia rozwoju zarodka. To tylko niektóre możliwe scenariusze. Zadaniem specjalistów z Kliniki INVICTA jest indywidualne dobranie badań, aby możliwe było określenie, czy nieprawidłowości wynikają z braku odpowiedniej suplementacji, czy ich przyczyną są uwarunkowania genetyczne.

 Artykuł zewnętrzny

223 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent