Kolorowy świat dziecka – wyprawka szkolna i przedszkolna

kredki bambino

Zaraz koniec wakacji. Kolejny rok szkolny – zatem każdy rodzic rozgląda się nie tylko za podręcznikami czy plecakami, ale również za przyborami szkolnymi. W sklepach znajdziemy szeroką ofertę kredek, pisaków, farb, zeszytów, bloków. Które wybrać, by nie tylko dobrze dziecku służyły, ale również nie wyczyściły naszych kieszeni?

Artykuły marki Bambino (producent firma St. Majewski) chyba zna każdy. Są na rynku od wielu, wielu lat i właściwie nie ma się czemu dziwić. Lubiane i cenione, wciąż pożądane w wyprawce szkolnej, a dzieci też je bardzo lubi. Moje pociechy twierdzą, że kredkami Bambino najlepiej się rysuje spośród wszystkich, z jakimi mieli do czynienia – a trochę ich jednak mieli… i najchętniej właśnie po nie sięgają. Jako mama również mogę powiedzieć, że kredki są świetne – właściwie każdy rodzaj.

Wybór produktów jest ogromny, nie sposób wszystkie wymienić:

  • kredki w oprawie drewnianej z temperówką – pakowane po 18 i 24 sztuki, w tym kredka złota i srebrnablok bambino
  • kredki szkolne trójkątne – 24 sztuki
  • pastele (24 szt. w pudełku)
  • plastelina – 12 kolorów
  • farby plakatowe, a do nich ochronny fartuszek
  • bloki rysunkowe, bloki rysunkowe z kolorowymi kartkami, bloki techniczne i zeszyty papierów kolorowych
  • kleje, nożyczki, pędzelki, kubeczki i wszelkie inne niezmiernie przydatne przybory.

Warto napisać choć parę słów o niektórych, tych najpopularniejszych artykułach szkolnych:

Kredki ołówkowe, pastele i kredki Bambino mają intensywne i soczyste barwy. Bardzo ładnie i delikatnie rysują. Pastele nadają się do malowania na każdym rodzaju podłoża, są odporne na wodę, można ich używać z farbami wodnymi.

Kredki w oprawie drewnianej bardzo dobrze spisują się w ręku małego artysty ze względu na swoją grubość. Same rysiki nie łamią się ani podczas strugania, ani rysowania. Do tego są miękkie – łatwo i szybko się nimi rysuje i dzięki nim powstają małe dzieła sztuki. W zestawie jest także temperówka – istotne, bowiem nie każdy ma do dyspozycji temperówkę do grubych kredek.

Plastelina Bambino jest elastyczna, nie brudzi rąk, nie przywiera do podłoża, łatwo się modeluje. Nie wysycha na powietrzu, przez co może być wykorzystywana wielokrotnie. Gama kolorów jest szeroka, barwy żywe i piękne.

Przetestowaliśmy też farby plakatowe (wśród nich złota i srebrna, brokatowe i fluo) oraz pędzle. Ze względu na różnorodne, głębokie barwy oraz łatwość rozprowadzania powstają barwne malunki, którymi dzieci chętnie się chwalą. Dziewczynki rzecz jasna sięgają często po farby brokatowe, a złota i srebrna cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Również bloki są dobrej jakości papieru, a kolorowe kartki naprawdę kolorowe (a nie szaro–bure z domieszką, jak to się niestety niekiedy  zdarza).

Podsumowując – wszystkie produkty Bambino poleciłabym zarówno tym najmłodszym pociechom, jak i tym już chodzącym do szkoły. Idealnie nadają się do zabawy i nauki, a dzięki nim nasze dzieci mogą kreatywnie rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Przybory posiadają ogromną zaletę – są produkowane w Polsce, a ich dodatkowym atutem jest przystępna cena.

Na pewno będziecie z nich zadowoleni – podarujcie dzieciom radość tworzenia!

Artykuł napisany dzięki uprzejmości firmy St-Majewski.

 

Autor tekstu : Monika Konieczny

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie