Anna Jankowska

Anna Jankowska

Anna Jankowska – jestem pedagogiem, autorką poradników dla rodziców i nauczycieli. Tworzę blog ekspercki dla rodziców www.tylkodlamam.pl gdzie rozmawiamy na wszystkie tematy. Są to artykuły, podcasty i filmy związane z konkretnymi tematami wychowawczymi. Prowadzę konsultacje pedagogiczne on-line, wykłady dla rodziców i nauczycieli, warsztaty z zakresu pozytywnej komunikacji.

Rodzina na co dzień

Dziecko się nudzi

Dziecku potrzebna jest nuda – przeczytaj dlaczego!

Wiem, że perspektywa nudzącego się w domu dziecka bywa trochę niepokojąca. Śpi długo, ogląda bajki do upadłego, gra w co się da i oczywiście w kółko powtarza, że się nudzi. I co z tego? Nie zrujnujesz dziecku dzieciństwa, jeśli pozwolisz dokładnie tak przeżyć wakacje.

Tradycje i święta w rodzinie

zabawy wielkanocne dla dzieic

20 zabaw wielkanocnych, które polubi każde dziecko

Przedstawiamy 20 prostych zabaw związanych z wielkanocnymi tradycjami. Można je przeprowadzać w domu lub na podwórku. Nie wymagają wielu rekwizytów ani szczególnych przygotowań! Niektóre oparte są na tradycjach poszczególnych rejonów Polski lub zaczerpniętych z innych krajów. Mamy nadzieję, że choć kilka uda się zaproponować dzieciom. Bo przecież właśnie przez zabawę maluchy poznają tradycje związane ze […]

Sport, zabawa

Zabawy plastyczne jak zachęcić dziecko

Jak zachęcić dziecko do zabaw plastycznych

Kreatywność to jest bardzo ładne słowo. Nadużywane, ale ładne. Lubię za nim podążać, choć mam wrażenie, że nie zawsze wiadomo, co oznacza. W przypadku zabaw plastycznych proponowanych dzieciom, jest ono zdecydowanie nadużywane.

Rodzina na co dzień

matczyna intuicja

3 zagłuszacze matczynej intuicji. Jak z nimi walczyć?

Pośród tysiąca wylewających się z internetu, telewizji, gazet porad na temat macierzyństwa, wyłuskałam badania naukowców z Harvardu, którzy odkrywają przed współczesnymi rodzicami to, co nasze mamy i babcie wiedziały od zawsze: odłóż sprzęt elektroniczny, słuchaj intuicji, skup się na drugim człowieku. Podano to w kontekście wychowania dzieci. Naukowcy doszli do wniosku, że jeśli chcesz wychować […]