☰ menu

Warszawa – atrakcje dla dzieci i rodziców, zobacz nasze 100 propozycji na wspólną zabawę!

100 atrakcji dla dzieci w Warszawie
📖 Czyta się średnio w 21 min. 🕑

Mamy w Warszawie liczne atrakcje dla dzieci – parki i place zabaw (tutaj nasz ranking warszawskich placów zabaw), wspaniałe muzea i teatry dla dzieci, ciekawą ofertę  warsztatów i programów dla rodzin.  Liczba wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi, które odbywają się każdego dnia, a szczególnie w weekendy jest ogromna! Wystarczy prenumerować nasz cotygodniowy newsletter i będziecie mogli wybierać z tej wspaniałej oferty na bieżąco.  Oczywiście najbardziej lubimy bezpłatne rozrywki, zatem takich staraliśmy się znaleźć dla Was jak najwięcej.  Wesołej zabawy i wspaniałych wspomnień na całe życie!

Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Multimedialny Park Fontann

– na skwerze I Dywizji Pancernej na warszawskim Podzamczu. Latem  i wczesną jesienią to jedna z najpiękniejszych rozrywek warszawiaków w każdym wieku. Główną atrakcją są multimedialne pokazy czyli  podświetlane strumienie wody, które tańczą w rytm muzyki, a  na wodnej mgiełce wyświetlane są projekcje filmowe i laserowe.

Warszawskie ZOO

Do pójścia do warszawskiego ZOO nikogo nie trzeba namawiać, znają je chyba wszyscy!

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to także miejsce, które kocha każde warszawskie dziecko. Zresztą nie tylko dzieci, bo każdy – niezależnie od wieku – znajdzie tu coś dla siebie.


Ale czy wiecie, że można obejrzeć niebo w planetarium Kopernika?

Park Moczydło

Albo atrakcje dla dzieci… w Parku Moczydło, gdzie w ramach budżetu partycypacyjnego pojawiły się teleskopy astronomiczne oraz plan nieba. Oczywiście to w nocy, a w dzień – piknikujcie, bawcie się na placu zabaw, moczcie stopy w stawach i odpoczywajcie.

Dom Zagadek

Przenieście się na 60 minut do świata zagadek w Domu Zagadek. Firma dysponuje aż 6 pokojami zagadek do wyboru, każdy o innej tematyce – od bezludnej wyspy, przez pokoje nawiązujące do gier Mario, Pac-Man, po podróże kosmiczne. Najważniejsze, że każdy z pokojów jest dostosowywany do wieku graczy, więc mogą tam się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli lub całe rodziny. Wszystko to zostało docenione nagrodami: Centrum Rozrywki Roku w Warszawie oraz Warszawskiej Rodzinki jako miejsce przyjazne również dzieciom.


Małe Wielkie Przygody

Jeśli zagadki to Wasze klimaty, polecamy także Małe Wielkie Przygody czyli pokoje przygód. Magiczna fuzja placów zabaw i parku rozrywki. Fabularne gry, wyzwania, angażująca historia i piękna scenografia to co znajdziecie na miejscu. Przekonajcie się sami!

Łazienki Królewskie

Czy karmiliście już wiewiórki w Łazienkach Królewskich

A czy wiecie, że w Łazienkach Królewskich od niedawna znajduje się Centrum Edukacji Ekologicznej? Mieści się ono w przeszklonym pawilonie Nowej Palmiarni –  między Koszarami Kantonistów a hipodromem. Wnętrze Centrum wypełniają rośliny z całego świata. Można tam posiedzieć w „zielonej bibliotece” albo poprowadzić własne badania w pracowni ekologicznej lub  strefie małego przyrodnika.

Ogród Botaniczny UW

W wiosenny piękny dzień wybierzcie się też do pobliskiego Ogrodu Botanicznego UW (Al. Ujazdowskie 4). To najmniejszy, ale też jeden z najstarszych ogrodów botanicznych w Polsce. Liczy sobie 200 lat! W ogrodzie można zobaczyć kolekcję rzadko spotykanych w Polsce roślin. 

Grób Nieznanego Żołnierza

Czy oglądaliście zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego? Odbywa się w każdą niedzielę punktualnie o godz. 12.00.

Flyspot

Jeden z trzech tuneli aerodynamicznych w Polsce. Nie jest to tania rozrywka, ale chyba choć raz w życiu warto. Szczególnie jeśli marzycie o lataniu ze sporą dawką emocji. Flyspot ma w ofercie loty dla dzieci i dorosłych.

Muzeum Etnograficzne

A w Muzeum Etnograficznym przy ul. Kredytowej 1 działa specjalne”>Muzeum dla dzieci, w którym organizowane są wystawy czasowe i związane z nimi programy edukacyjne. U nas zawsze znajdziecie aktualne informacje o atrakcjach w muzeum.


Termy Mszczonów

To tylko 40 km nowo wyremontowaną trasą na Wrocław i możemy przez cały rok kąpać się w gorącej wodzie i nawet w największy mróz wypływać na zewnątrz!

Manufaktura Cukierków

 (przy Nowym Świecie 51) – to po prostu trzeba zobaczyć i polizać!

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79) – interesująca ekspozycja, a także ciekawe spotkania i warsztaty. Nie zapomnijcie o wjechaniu na wieżę panoramiczną windą i obejrzeniu panoramy Śródmieścia i Woli.

Park linowy w Józefowie

Park linowy w Józefowie ( 3+) mieści się koło hotelu Holiday Inn. Oprócz parku linowego, znajduje się tam jeszcze mini golf i cieplutki basen, a w restauracji można zjeść przepyszny brunch. Jest to idealne miejsce na rodzinny letni całodniowy lub weekendowy wypoczynek.

Plac zabaw przy placu Wilsona

Plac zabaw przy placu Wilsona na Żoliborzu – od lat znany wszystkim chyba warszawiakom – wielka i fantastyczna atrakcja dla dzieci.

Teatr Lalek Guliwer

Teatr Lalek Guliwer (ul. Różana 16) – Spektakle dla dzieci już od 3-go roku życia. Miejsce wyjątkowe, znają je całe „pokolenia“ warszawskich dzieci.

Gokarty w Pole Position

Wyścigi na torze to super zabawa. W Pole Position możecie zasmakować wrażeń i odrobiny adrenaliny na gokartach. Na miejscu znajdują się gokarty dwuosobowe, więc można jeździć z dzieciakami.

Muzeum Geologiczne

W bezpłatnym Muzeum Geologicznym (ul. Rakowiecka 4 wejście od ul. Wiśniowej) zobaczycie najróżniejsze skały, minerały, szkielety wymarłych zwierząt.  Muzeum jest malutkie – tak na godzinkę zwiedzania.


Tor Łyżwiarski Stegny

Zimowe rodzinne szaleństwo na łyżwach najlepsze jest na Torze Stegny (ul. Inspektowa 1). To nasze ulubione lodowisko.

Hula Kula

Zaszalejcie w Hula Kula (ul. Jagiellońska 82b) – to prawdziwe centrum rozrywki Warszawy zapewniające atrakcje dla dzieci. Jest tu wszystko – sale zabaw dla maluchów i starszaków i kręgielnia dla rodziców.  U nas znajdziecie informacje o nadchodzących eventach i promocjach.


Skatepark Jutrzenka

Uwielbiacie rolki i deskorolki? Skatepark Jutrzenka (ul. Rozbrat 5) to idealne miejsce dla Was! To jeden z najpopularniejszych warszawskich skatepark’ów wyposażony w profesjonalne przeszkody dla miłośników deskorolek, rolek, wrotek, rowerów i hulajnogi. Otwarty cały rok – znajduje się pod wielkim namiotem.

Suntago

Suntago to wielki park rozrywki z basenami niecałą godzinę od Warszawy. Na miejscu baseny, wspaniałe zjeżdżalnie oraz Spa. Idealne miejsce do zabawy dla dzieci jak i dla rodziców.

Górka Szczęśliwicka

Jeździmy na nartach lub snowboardzie na górce Szczęśliwickiej w Parku Szczęśliwickim (ul. Drawska 22) – przez cały rok!

A wiosną i latem będąc na Górce Szczęśliwickiej  warto skorzystać z niesamowitej atrakcji, jaką jest kolejka grawitacyjna! Zapierający dech w piersiach zjazd zapewni kolejka Alpine Coaster – długość trasy wynosi 500 m, a wagoniki mogą rozpędzić się do prędkości 36 km/h. W sezonie czynna codziennie w godz. 10-19:30.

Teatr Małego Widza

Za mali na jazdę na deskorolce lub nartach? Może zabawa wspólnie z aktorami w Teatrze Małego Widza (ul. Jezuicka 4  – wejście od ul. Brzozowej) już od  1 roku życia.

Taras widokowy PKiN

Czy podziwialiście już panoramę Warszawy z tarasu widokowego na 30-tym piętrze Pałac Kultury i Nauki? Wspaniała! Jedyny minus – bilety nie są tanie: 25 zł normalny i 20 zł ulgowy.

Muzeum Motoryzacji

Obejrzyjcie zabytkowe samochody i motocykle w Muzeum Motoryzacji w Otrębusach (ul. Warszawska 21) – to tylko  30 km od Warszawy. Atrakcja jest dużo przyjemniejsza do zwiedzania w okresie letnim, gdyż ekspozycja znajduje się na zewnątrz budynków.

Pinball station

Lubicie lata 80-te, 90-te i flippery? Pokażcie je swoim dzieciom w Pinball station  – Interaktywnym Muzeum Flipperów (ul.  Kolejowa 8A). Pinball, Pac-Mac, Frogger, Mortal Kombat, Donkey-Kong – i zabawa na ładnych kilka godzin. Są podesty dla maluchów.

Pola Mokotowskie

Pola Mokotowskie to  fantastyczne miejsce o każdej porze roku, ale latem jest cudowne! Odwiedźcie koniecznie Pub Lolek – tam się dopiero dzieje w letnie dni!

Fotoplastikon

Wybierzcie się w przeszłość z Fotoplastikonem – warto, by dzieci zobaczyły, jak kiedyś oglądało się zdjęcia i jak wyglądała stara Warszawa (Aleje Jerozolimskie 51).

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

W warszawską przeszłość można wybrać się także w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego (ul. Krakowskie Przedmieście 66). Można tam zobaczyć, jak okazałe budowle miała kiedyś Warszawa. Makiety są wykonane w skali 1:25 z najdrobniejszymi szczegółami, obok są szczegółowe opisy i fotografie budynków.

Teatr Kamienica

Wielką makietę przedwojennej Warszawy zobaczyć można także w foyer Teatru Kamienica (Al. Solidarności 93). Makieta ma 28 m kw i pokazuje przedwojenne śródmieście miasta. Można ją oglądać na godzinę przed spektaklami w teatrze.

Park Skaryszewski

Wybierzcie się na piknik, kajak lub rower wodny do Parku Skaryszewskiego tuż przy Stadionie Narodowym – to park dla każdego. Ze starymi drzewami, z placem zabaw dla dzieci, ale i z dzikimi spokojnymi miejscami.

Tunel aerodynamiczny Flyspot

Spełnijcie marzenia o lataniu w tunelu aerodynamicznym Flyspot (Wspólna Droga 1, Mory, na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego). Nie jest to niestety tania rozrywka, ale warto!

Forty Bema

Odwiedźcie Forty Bema. Najlepiej dostać się na teren fortów od ulicy Ks. Bolesława. Forty Bema to nie tylko fantastyczny plac zabaw, ale także możliwość pojeżdżenia na rowerze, spacerów i pikniku nad wodą.

Parka Górczewska

Idźcie puszczać latawce do Parku Górczewska (dzielnica Bemowo, miedzy ulicą Lazurową, Czumy i Powstańców Śląskich). Jest tam górka, na której każdy może spróbować swych  sił i zobaczyć, jak pięknie one latają!

Stadion Narodowy

Odwiedźcie Stadion Narodowy ( Aleja Poniatowskiego 1) – tam cały rok coś się dzieje, także atrakcje dla dzieci! Zimą – ogromne lodowisko, górka do zjeżdżania, curling, a cały rok – skatepark. Oczywiście to nie jedyne atrakcje Stadionu Narodowego – sprawdzajcie aktualne wydarzenia w naszym newsletterze!

IMAX

Zobaczcie film na największym ekranie w IMAXie.

Panorama Starego Miasta

Spójrzcie na panoramę Starego Miasta i prawobrzeżnej Warszawy z <(>tuż przy Placu Zamkowym, ulica Krakowskie Przedmieście 68). Trzeba wspiąć się na dzwonnicę po 150 schodach, ale za taki widok warto!

Muzeum Ewolucji

Odwiedźcie Muzeum Ewolucji PAN w Pałacu Kultury i Nauki. Trzon ekspozycji paleontologicznej tworzą szkielety i szczątki dinozaurów, skamieniałe jaja dinozaurów, szkielety gadów latających oraz słynnych praptaków.

Plac zabaw jak Park Jurajski

A później poprowadźcie własne wykopaliska szczątków dinozaurów w piaskownicy w Parku Jurajskim na placu zabaw Olkówek  przy ulicy Wiolinowej.


Lodziarnia Baśniowa

Zjedzcie przepyszne lody w lodziarni ulica Baśniowa (al. Wojska Polskiego 41) – mnóstwo smaków także dla wegan, lody bez cukru, bez laktozy, dla osób z uczuleniami.

Pizzeria na Barskiej

Albo zobaczcie, jak robi się pizzę w pizzerni na Barskiej (ul. Barska 37).

Muzeum Domków dla Lalek

Obejrzyjcie niesamowite Muzeum Domków dla Lalek w Pałacu Kultury i Nauki – kolekcję ponad 120 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. Urocze wnętrza i niesamowicie dopracowane miniaturowe sprzęty domowe i nie tylko domowe z róznych epok, przegląd architektury i stylów wnętrzarskich z różnych zakątków świata.

Trampoliny Hangar 646

Poskaczcie w parkach trampolin Hangar 646 – już w kilku lokalizacjach – na Gocławiu, Mokotowie i Targówku lub…

plac zabaw przy AWF

… za darmo na futurystycznym placu zabaw przy AWFie (ul. Marymoncka 34A) – w ziemię wkopane są tam trampoliny. Oprócz tego są tam inne atrakcje dla dzieci i rodziców – sprężyny, pałąki z huśtawkami, ścianki wspinaczkowe.

Muzeum Kolejnictwa

Zajrzyjcie do Muzeum kolejnictwa – Stacja Muzeum (ul. Towarowa 3) – super miejsce dla wszystkich małych i większych wielbicieli pociągów. Ruchome makiety oraz kolekcja prawdziwych pociągów na zewnątrz budynku.

Biblioteka Multimedialna

Pobawcie się i poczytajcie w Bibliotece Multimedialnej (ul. Tyniecka). Jest tu ogromny wybór książek i audiobooków dla dzieci, a także mnóstwo fajnych zabawek dla najmłodszych dzieci.

Teatr Niewielki

Obejrzyjcie spektakl w Teatrze Niewielkim (ul. Mińska 25, Soho Factory) – teatr zaprasza widzów od lat 1 do 100!

A po spektaklu pobawcie się piaskiem i wodą na pobliskim placu zabaw –  jest tam pompa i można sobie zrobić własne błotko!

Muzeum Neonów

Będąc w tej okolicy zajrzyjcie do niesamowitego Muzeum Neonów (budynek 55, Soho Factory, ul. Mińska 25) – zobaczycie tam kolekcję ok 100 starych neonów.

Centrum Pieniądza NBP

Wybierzcie się do Centrum Pieniądza NBP, które mieści się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (ul. Świętokrzyska 11/21). Zwiedzanie jest bezpłatne.

Restauracja Flaming&Co

W pogodny letni dzień zjedzcie lunch w restauracji Flaming & Co. (ul. Chopina 5). Restauracja ma fantastyczny plac zabaw i animatorki, albo…

Warszawski Lukier

… zawędrujcie na gigantyczny deser i pohuśtajcie się na huśtawce w  Warszawskim Lukrze (ul. Hoża 5/7).

Kuźnia Kulturalna

Za to w Wilanowie w Kuźni Kulturalnej (ul. Kostki Potockiego 24) do dyspozycji dzieci jest duży plac zabaw z domkami,  zjeżdżalniami, są także huśtawki i piaskownica. W weekendy czas dzieciom organizują animatorki.

Plaża nad Wisłą

Bierzcie wiaderka i łopatki i pędźcie na plażę nad Wisłą na Żoliborzu  (Wybrzeże Gdyńskie 2) – idealne miejsce do zabawy w słoneczne i ciepłe dni. Jest to niewielki plac zabaw, no i piasek, mnóstwo piasku.

Warownia Jomsborg

Przy okazji odwiedźcie piknik historyczny w Warowni Jomsborg (Wybrzeże Gdyńskie 6). Warownia to jedyny w swoim rodzaju żywy skansen. Jest to miejsce prowadzone przez pasjonatów historii wczesnego średniowiecza. Do atrakcji zaliczyć można strzelanie z łuku historycznego, rzucanie toporem do celu, pokazy walk na miecze, wybijanie monet, tkactwo i kowalstwo. 

Kępa Potocka

Można także wybrać się na Kępę Potocką gdzie można popływać kajakami i pobawić na placu zabaw.

Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie to pozycja obowiązkowa. Latem można pobiegać po alejkach, pospacerować nad jeziorem i potokiem z kaskadą, a zimą obejrzeć Królewski Ogród Światła – plenerową wystawę świetlnych instalacji. Pałac ma bogatą ofertę warsztatów i programów edukacyjnych  dla dzieci i dorosłych, wystawy i imprezy.


Marukyan

Obejrzyjcie rytuał pieczenia niebiańskiego gruzińskiego chaczapuri w ormiańsko-gruzińskiej piekarni Marukyan przy Nowym Świecie.

Muzeum Iluzji

Zadziwcie się w Muzeum Iluzji na Rynku Starego Miasta 21. Iluzje  optyczne, zjawiska przeczące prawom fizyki, pokój luster, hologramy. Zabawa na 2 godziny (i zabawne zdjęcia) gwarantowane.

Miasteczko ruchu drogowego na Białołęce

Pouczcie się o zasadach ruchu drogowego w miasteczku ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży na Białołęce (między ulicą Światowida, a ulicą Odkrytą). Znajdziecie tam wszystko, co można znaleźć w terenie: jezdnie i skrzyżowania, ronda, przejazd przez tory, znaki drogowe i sygnalizację świetlną.

Przystanek Alpaka

Odwiedźcie prześliczne i miłe alpaki na alpakowym rancho Przystanek Alpaka na Białołęce. Na wizytę trzeba się umówić!

Park Wodny Warszawianka

Popływajcie i pochlapcie się w Parku Wodnym Warszawianka (ul. Merliniego 4). Mają tam brodzik ze zjeżdżalnią, sztuczną rzekę z nurtem i 3 zjeżdżalnie.

Klockownia

Zajrzyjcie do Klockowni (ul. Rembielińska 20, Galeria Renova) – to duży plac zabaw z ogromną ilością klocków wszelkiego rodzaju. Bawić się tu może nawet raczkujący maluch, a i 8-10 latek znajdzie tu bardzo wiele dla siebie. A rodzic może się napić kawy!

Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

W pogodny dzień odwiedźcie Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej (ul. Powsińska 13 na Sadybie). Jest tam duża plenerowa ekspozycja wojskowych pojazdów – wstęp wolny.

Ogród Botaniczny w Powsinie

Możecie też ruszyć dalej aż do Powsin do Ogrodu Botanicznego. To idealne miejsce na spędzenie letniego dnia. Obejrzyjcie bogatą kolekcję roślin w ogrodzie, oranżerię, zróbcie sobie piknik. Odpoczywajcie za wszystkie czasy!


Farma Dyniowa

Jesienią zajrzyjcie po drodze na farmą dyniową (pomiędzy Konstancinem, Ursynowem i Wilanowem na ul. Przyczółkowej 2k). Oprócz niezliczonej ilości najróżniejszego rodzaju dyń dla dzieci jest tam moc atrakcji takich, jak: alpaki, kaczki, gęsi, króliczki, trampoliny.

Park Kultury w Powsinie

Powsin to nie tylko Ogród Botaniczny, lecz także Park Kultury w Powsinie, do którego można wybrać się na kolejną całodniową wycieczkę w sobotę lub niedzielę. Jest tam wydzielony obszar na grill i ogniska, basen i brodzik dla dzieci, plac zabaw dla dzieci, muszla koncertowa, bary, miejsca dla szachistów, boisko do siatkówki i koszykówki, ścieżki rowerowe, wypożyczalnie sprzętu.

Wspinaczka Murall

Potrzebujecie więcej wyzwań? Jedźcie do centrum wspinaczkowego Murall  (ul. Annopol 3), które można polecić wszystkim od początkujących po zaawansowanych.  W sekcji dla dzieci FunClimb można wspinać się już od 5-tego roku życia. Dla rodziców kawiarnia z pyszną kawą.

Stacja Grawitacja

Sprawdźcie też  świetne ścianki wspinaczkowe w Stacja Grawitacja (Al. Bohaterów Września 12 na Ochocie) oraz Volt Budlerownia czyli wielki hangar wspinaczkowy, miejsce idealne by poćwiczyć i nauczyć się wspinać.


Ścieżka wschodnim brzegiem Wisły

A może wybierzecie się na wycieczkę rowerową po plażach na wschodnim brzegu Wisły? Ścieżka rowerowa ma długość 8,3 km i można nią przejechać od Mostu Grota-Roweckiego do Mostu Łazienkowskiego.

Wycieczka promem

Możecie wcześniej przepłynąć przez Wisłę jednym z promów, które kursują w okresie letnim.

Park Znicza

Mieszkacie po drugiej stronie miasta? W takim razie warto wybrać się do Parku Znicza na Grochowie ( Praga Południe), w obrębie ulic Znicza, Filomatów, Bełżecka, Mlądzka. W parku znajduje się dużo zieleni, oraz fontanna, gdzie latem można się ochłodzić. To wspaniałe miejsce, aby zrobić sobie piknik na trawie. Oprócz tego jest plac zabaw dla dzieci, altanki, gdzie w cieniu pnączy można poczytać książkę lub gazetę.

Rurki z Wiatraka

A gdy już dzieci zmęczą się szaleństwami na placu zabaw to możecie przejść się niedaleko na  pyyyszne Rurki z Wiatraka (Grochowska 210/212 przy samym Rondzie Wiatraczna). To kultowy lokal znany wszystkim mieszkańcom Grochowa. Cukiernia karmi Warszawiaków słodkościami od 60 lat, a rurki  powstają według unikatowego przepisu.

Relaks nad Zegrzem

Co powiecie na  miło spędzony czas nad Zegrzem? Od kwietnia do połowy października w niedzielne popołudnia można wybrać się na brunch do Klubu Mila. To klimatyczne miejsce na wspólne biesiadowanie i relaks nad brzegiem jeziora na leżakach.

Deseo

Łasuchom proponujemy również  spróbowanie rewelacyjnych lodów i niesamowicie wyglądających czekoladek oraz ciasteczek. A to wszystko w cukierni DESEO Patisserie & Chocolaterie (ul. Burakowska 5/7).

Rzeźby na Ochocie

Koniecznie pokażcie dzieciom drewniane postacie Misia Uszatka, sowy siedzącej na książkach i krasnoludka na Ochocie! Te niezwykłe rzeźby powstały z wyciętych ochockich drzew i stanęły na Placu Baśniowym (ul. Częstochowska).


Muzeum Kolei Wąskotorowej

A może wybierzecie się w przeciwnym kierunku – do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Piasecznie, skąd ze stacji Piaseczno Miasto (ul. Sienkiewicza 14) od wiosny do jesieni w każdą niedzielę o godzinie 11.00 odjeżdża stara kolejka do Tarczyna. Po drodze mamy dodatkowe atrakcje dla dzieci i rodziców w postaci ogniska i zwiedzania westernowego miasteczka.  Przed odjazdem pociągu można zwiedzić modelarnię, gdzie znajduje się makieta kolejowa.

Muzeum Papiernictwa

Ciekawą i unikalną ofertę ma  Muzeum Papiernictwa w Konstancinie – Jeziornie, tu dzieci mogą samodzielnie czerpać papier. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą płatków kwiatów!

Manufaktura Czekolady

Idźcie wspólnie na warsztaty do Manufaktury Czekolady (ul. Marszałkowska 9/15). Możecie samodzielnie wykonać z czekolady narzędzia, pralinki lub tabliczki.

Airo Space Kids

Pobawcie się w imponującej strefie Airo Space Kids w Airo (ul. Łopuszańska 22)

Instytut Lotnictwa

Idźcie do Instytutu Lotnictwa na Noc w Instytucie Lotnictwa.  Impreza odbywa się tylko raz do roku – trzeba sprawdzać datę!

Obiekt Alfa

Na pewno interesująca będzie też wycieczka do tajnego schronu wojskowego, jakim jest  Obiekt Alfa (obiekt znajduje się na terenie Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii przy ul. Kozielskiej 2). Zbudowany on został na wypadek wojny atomowej, skażenia biologicznego lub chemicznego, a  jeszcze do niedawna pełnił rolę tajnego laboratorium wojskowego. Schron  został zachowany w stanie niezmienionym, jakby przed chwilą opuścili go naukowcy i lekarze wojskowi.

Filtry Warszawskie

Jeśli tylko nadarzy się okazja, odwiedźcie Filtry warszawskie (Stacja Filtrów, ul. Koszykowa 81) – miejsce na co dzień niedostępne, lecz kilka razy w roku udostępniane zwiedzającym:  w Noc Muzeów oraz w wybrane soboty lipca i sierpnia podczas  Dni Otwartych. Działające od ponad 130 lat Filtry Warszawskie są unikalne i uważane za perełkę architektury przemysłowej XIX wieku!


Ruchoma szopka u Kapucynów

Od Świąt Bożego Narodzenia przez cały styczeń możecie odwiedzić ruchomą szopkę w Kościele Kapucynów.

Orszak Trzech Króli na Placu Zamkowym

A 6 stycznia pamiętajcie o dorocznym Orszaku Trzech Króli na Placu Zamkowym.

Polana Lipków

Już od wiosny odwiedzajcie polanę Lipków w Kampinoskim Parku Narodowym. Na polanie znajdują się wiaty wypoczynkowe, plac zabaw, strefa sportowa, ścieżka rekreacyjna, stojaki na rowery, grille i miejsce ogniskowe. Wokół  polany urządzona została ścieżka dydaktyczna fauny i flory „Do Lipkowskiej Wody”.  Ścieżka jest niedługa, wiedzie malowniczym lasem i pozwala spacerowiczom cieszyć się otaczającą przyrodą.

Park nad Balatonem

Świetnie odpocząć można także po drugiej stronie miasta – na Gocławiu, w Parku nad Balatonem. Jest tam duży plac zabaw, kawiarenka z lodami i innymi słodkościami, możliwość wypożyczenia rowerów wodnych, boisko do siatkówki plażowej, strumyk z fontanną i kaskadą.

Miau Cafe

Wpadnijcie pogłaskać koty w  Miau Cafe,  ul. Adama Naruszewicza 30/u2 (niestety, trzeba mieć min. 14 lat, sprawdzają legitymacje!)

Muzeum Życia w PRL

Pokażcie dzieciom, jak wyglądał PRL w Muzeum Życia w PRL (nowa siedziba ul. Piękna 28/34)    

Plaża Poniatówka

W wakacje polecamy największą z warszawskich plaż – Plażę Poniatówka (ul. Wybrzeże Szczecińskie, prawy brzeg Wisły, blisko mostu Poniatowskiego i stadionu narodowego). Plaża jest trawiasto-piaszczysto-żwirowa, więc każdy znajdzie tam odpowiadające mu miejsce do leżenia. Być może odbywać się tam będzie wtedy jedna z wielu imprez sportowych lub rekreacyjnych organizowanych latem przez miasto. Plaża posiada bogate zaplecze gastronomiczne – możesz skorzystać z przyjeżdżających tu licznie food tracków.

Jeziorko Czerniakowskie

I kolejne letnie miejsce warte polecenia: Jeziorko Czerniakowskie – największe  jezioro w Warszawie, nad którym rozciąga się przyjemna  plaża, podzielona na część trawiastą i piaszczystą. Jezioro i tereny wokół niego to rezerwat przyrody.

Park Julinek

Pełen atrakcji park z parkami linowymi, zjeżdżalniami, mini golfem oraz placem zabaw czyli Park rozrywki Julinek.

Jungle Academy

Doskonałe miejsce, by się wyszaleć to Jungle Academy – plac zabaw w stylu amazońskiej dżungli.

Escape Room

Lubicie Sherlocka Holmesa? Escape Room to będzie idealna zabawa dla was! Przez godzinę będziecie musieli znaleźć wskazówki i rozwiązać zagadkę.

FunPark Digiloo

FunPark Digiloo to prawdopodobnie najfajniejszy plac zabaw dla dzieci. Zjeżdżalnie, pianki, kulki, i labirynty to czeka was na miejscu. To również świetne miejsce na zorganizowanie imprezy.

Paintball laserowy

Coś dla amatorów mocnych wrażeń. Paintball laserowy, w którym zabawa najlepiej sprawdzi się w większej grupie dzieci i rodziców.

Niewidzialna Wystawa

Ciekawe doświadczenia dla dorosłych i dla dzieci. Wystawa, której doświadczamy bez udziału wzroku, a więc z wyostrzonymi innymi zmysłami. Interaktywna podróż w świat całkowitej ciemności, podczas której próbujemy, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. Przewodnikami są osoby niewidome. Niewidzialna Wystawa jest przeznaczona dla dzieci od 9 roku życia.

Folwark Bródno

Namiastka wsi w środku Warszawy może być super atrakcją dla dzieci z miasta. W Folwarku można spotkać krowy, kozy, osły, owce, kury. Dzieci mogą je głaskać i karmić. Folwark Bródno można rodzinnie odwiedzać w soboty i niedziele, w godzinach 10:00-14:00. Wstęp kosztuje 5 zł (w cenie kubeczek z karmą).

Kładka na Wiśle

Kładka spacerowo-rowerowa oddana do użytku w 2024 szybko stała się jedną ze znanych atrakcji Warszawy. Ma 452 metry długości i połączyła brzegi Wisły na wysokości ulic Stefana Okrzei i Karowej. Przechodząc mostem można podziwiać widoki na Wisłę i miasto.

Exit mobile version