Świętuj razem z nami 5. urodziny Fabryki Emalia Oskara Schindlera

sobota 13.06.2015

Świętuj razem z nami 5. urodziny Fabryki Emalia Oskara Schindlera

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji 5. urodzin Fabryki Emalia Oskara Schindlera. W czerwcu 2010 roku został otwarty dla publiczności nowy Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, prezentujący wystawę stałą Kraków czas okupacji – 1939-1945 . Z tej okazji 13 czerwca 2015 roku zapraszamy Wszystkich serdecznie do udziału w specjalnie przygotowanym programie.

Urodziny to świetna okazja do zakupu dobrej i taniej książki w sklepie muzealnym. W tym dniu, oferujemy Państwu 50% zniżkę na wszystkie publikacje MHK. Przy zakupie książek ze zniżką prosimy o podanie hasła: „Wszystkiego najlepszego z okazji 5. urodzin Muzeum ".

W ciągu pięciu lat istnienia Muzeum, pozyskaliśmy wartościowe nabytki, dlatego też przed siedzibą Muzeum, zaprezentujemy plenerową wystawę niepublikowanych zdjęć archiwalnych z czasów okupacji.

To jeszcze nie wszystko! Proponujemy też zwiedzanie wystawy stałej, rozmowy z jej twórcami oraz akustyczny koncert jazzowy.

Oto szczegóły:

· 5 na 5 czyli bezpłatne zwiedzanie wystawie stałej z przewodnikiem, dla krakowian z urodzenia i z wyboru ( godz. 9.00, 10.00, 12.00, 14.00 i 15.00 *)

· Żywa biblioteka : indywidualne rozmowy publiczności z twórcami wystawy Kraków czas okupacji 1939-1945 (godz. 17.00)

· Adam Pierończyk , jeden z najwybitniejszych saksofonistów na świecie zagra dla nas koncert* solowy w niezwykłym miejscu – na Schodach Filmowych** (godz. 20.00)

* bezpłatne bilety prosimy odebrać w Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 1

** Z uwagi na niezwykłość miejsca i wygodę publiczności podczas koncertu, panie prosimy o przyjście w szerokich spódnicach lub w spodniach))

13 czerwca 2015 r. (sobota)
Fabryka Emalia Oskara Schindlera
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Kraków, ul. Lipowa 4

Zapraszamy!

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35

centrala: (012) 61-92-30
info@mhk.pl

Boże Narodzenie z 5.10.15.