Subiektywna mapa miasta – spacer rodzinny

📅 sobota 25.04.2015
Subiektywna mapa miasta – spacer rodzinny

„Subiektywna mapa miasta" to warsztaty tworzenia fotoreportażu dla rodzin połączone ze spacerem w obrębie Starego Miasta Krakowa, podczas którego dzieci wspólnie z rodzicami będą zaznaczać na otrzymanych mapach sfotografowane punkty – miejsca szczególnie ich ciekawiące lub im bliskie. Przebieg. Warsztaty zakończone zostaną publiczną prezentacją efektu prac rodzin na rzutniku i komentarzem.

W czasie spaceru,  drużyny będą proszone o znalezienie i zaznaczenie oraz sfotografowanie „swoich" miejsc w obrębie Starego Miasta Krakowa, w oparciu o klucz myślowy – zmysły człowieka. Pomocne ku temu będą naklejki z symbolami zmysłu smaku, węchu, dotyku i wzroku, które uczestnicy spaceru umieszczą na mapie miasta. Dodatkowo uczestnicy zostaną poproszeni o stworzenie dokumentacji fotograficznej tych miejsc, oraz wypisanie na karcie ich lokalizacji i nazwy. Z powstałych fotografii utworzymy wspólną subiektywną mapę miasta, które można odczuwać i przeżywać za pomocą wszystkich zmysłów.

Start: godz. 11.30, sala pod Kruki MCK

Każda rodzina otrzyma plecaczki „Ślady ludzi" a w nich:

1. kartę wprowadzającą  z zasadami „formularz" na wypisanie ulic i nazw miejsc

2. mapę Krakowa z zaznaczonym kolorem obszarem poruszania się danej grupy

3. naklejki z symbolami zmysłów + naklejka z czerwonym „X"

4. regulamin zabawy

Udział bezpłatny.
Zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl, tel. (12) 42-42-860,

25.04.2015 – Sobota
godz. 11.30
Subiektywna mapa miasta – spacer rodzinny w ramach programu towarzyszącego wystawie „Ślady ludzi"

Rynek Główny 25