Oooootwieram książkę – warsztaty rodzinne w Galerii Miejskiej Arsenał

Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6
📅 sobota 03.02.2018
Oooootwieram książkę – warsztaty rodzinne

Zapraszamy na kolejne warsztaty rodzinne w Galerii Miejskiej Arsenał, które odbędą się w sobotę 3 lutego w godz. 11:00-13:00.

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami.

prowadzenie: Magdalena Chodorowska

czas trwania: 120 minut

wstęp wolny

Spotkanie z Magdaleną Chodorowską polegało będzie na wspólnym tworzeniu przestrzennych ilustracji. Dzieci wspomagane przez dorosłych zbudują przestrzeń, scenografię, z wykorzystaniem kolorowych papierów i rysowanych barwnych elementów oraz nieoczywistych detali. Otwieranie książki, zamkniętej w tekturowych teczkach (będących okładkami książek), spowoduje efektowne wypiętrzenie sceny/ ilustracji.

Przed przystąpieniem do pracy obejrzymy przykład takiej książki i sposób, w jaki jest zbudowana. Poświęcimy też chwilę na rozmowę, poszukiwanie inspiracji, tak by ilustracja dotyczyła narracji lub przeżycia ważnego dla dziecka.

Spodziewamy się bardzo efektownych dzieł zaskakujących rozmachem. Mamy nadzieję, że pracy dzieci towarzyszyć będzie poczucie dużych możliwości twórczych, radość z budowania przestrzennych planów, nadawania im charakteru za pomocą barw , a także jeśli czas pozwoli, zajmowanie się finezyjnymi detalami.

Zamiast pamiątkowej fotografii na koniec warsztatów wykonamy swoje podobizny i umieścimy w oddzielnej, wspólnej jednostronicowej książce przestrzennej.

Magda Chodorowska – Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa  ASP w Warszawie w 1998 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, maluje freski, ilustruje książki, prowadzi zajęcia dla dzieci.  Współpracowała z Wydawnictwem Zakamarki i Sztuka Puka. Obecnie współpracuje z Pro Sinfoniką, ilustrując materiały promocyjne do cyklicznych  koncertów.

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl61 852 9501