Konik muzealny w MNK – Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w muzeum

Gmach Główny, al. 3 Maja 1 mapa

niedziela 19.06.2022

15

Dzieci w MNK

Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.
Każdy „Konik” jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy.

Ważne informacje:

  • Cykl skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–10 lat
  • Warsztaty odbywają się w różnych oddziałach MNK w wybrane niedziele
  • Warsztaty odbywają się w godz. 10:00–13:00. Do zajęć można dołączyć do godz. 12:30. Czas trwania to 1–2 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny
  • Cena: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Ograniczona liczba miejsc

Jak się zapisać:

Terminy i tematy

 

  • 19.06.2022 (niedziela)

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Jacek Malczewski. Romantyczny”
Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w muzeum

Czy wy też to widzicie? Ogromne skrzydła zamigotały w letnim słońcu wszystkimi kolorami tęczy. Czy to tylko nam się zdaje, że nad łąką unosi się dziwna postać? A ten mężczyzna, czemu się uśmiecha, gdy w kurzu polnej ścieżki odkrywamy ślady kozich kopytek? Moglibyśmy przysiąc, że przed chwilą podrapał się po… rogach. Koniecznie musicie przyjść i pomóc nam rozwikłać zagadki niezwykłych stworzeń, które sprowadził do muzeum malarz Jacek Malczewski. Nawet nasz Konik muzealny odkrył na wystawie swojego dalekiego krewniaka. Lato bywa naprawdę magiczne! Zwłaszcza gdy zapanuje nad nim Sztuka. Zapraszamy!

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Warsztaty w ramach wydarzenia „Malczewianki – weekend świętojański w muzeum”

Prowadzenie/przygotowanie:

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu, a także wychowaniem estetycznym i popularyzowaniem sztuki wśród młodszych i trochę starszych odbiorców. Gdy była mała, często robiła sobie kitkę nad czołem i twierdziła, że jest nosorożcem, chociaż miała na myśli jednorożca.

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli się ze wszystkimi – z dziećmi i dorosłymi.
Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Konik muzealny w MNK – Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w muzeum

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Więcej

Adres:

Gmach Główny
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków


Kontakt:

012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
http://www.muzeum.krakow.pl