Bajki Pod Szesnastką – Baśnie na Dzień Matki

Czytamy „Baśnie” Hansa Christiana Andersena i robimy kwiatowe koszyczki dla mam
Sobota,  21 maja 2016r. godz. 12.00
Księgarnia Pod Szesnastką, Al. Daszyńskiego 16

Przeczytajmy „Calineczkę”, „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza” jeszcze raz, wspólnie. Nowy przekład, bezpośrednio z języka, w którym tworzył Andersen, daje ciekawe spojrzenie na te  utwory. Oczywiście, obecność mam obowiązkowa! Bo po czytaniu dla nich właśnie przygotujemy wyjątkowe prezenty kwiatowe z okazji Dnia Matki.

Warsztaty poprowadzi Justyna Świerczewska z pracowni florystycznej Rozkwitające Horyzonty.

“Baśnie”, Hans Christian Andersen, ilustracje Flemming B. Jeppesen
przekład: Bogusława Sochańska

Nowy przekład 29 najbardziej znanych Baśni Hans Christian Andersena po raz pierwszy bezpośrednio z języka duńskiego, powstał specjalnie z okazji 200 rocznicy urodzin wielkiego Duńczyka. Świeże tłumaczenie jest godne uwagi z kilku względów. Nieścisłości i nieporozumienia narosłe przez ponad 150 lat wokół tłumaczeń z języków trzecich, przeróbek i skrótów spowodowały, iż recepcja twórczości Andersena została mocno zawężona. Przekład z oryginału przywraca właściwy Andersenowi naturalny dialog i narrację charakterystyczną dla prostego języka mówionego – w jego czasach rewolucyjnych w literaturze.

Nowe wydanie „Baśni” zostało zilustrowane pięknymi akwarelami znakomitego duńskiego grafika, Flemminga B. Jeppesena.

Pośród baśni w tej edycji znaleźć można m.in. następujące utwory: „Latający kufer”, „Narzeczeni”, „Ojciec wie najlepiej”, „Wzgórze Elfów”, „To pewna wiadomość!”, „Krasnoludek u kupca”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Calineczka”, „Głupi Jaś”, „Krzesiwo”, „Nowe szaty cesarza”, „Brzydkie kaczątko”, „Pasterka i kominiarczyk”, „Dzielny cynowy żołnierzyk”.

Baśnie Andersena znajdują się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Księgarnia Pod Szesnastką, Al. Daszyńskiego 16

Czy i jak motywować dzieci

Koszt – 15 pln od dziecka.

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl.
Ilość miejsc ograniczona!

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 1 zaproszenie na warsztaty na najbliższy weekend!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie: Pod 16) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl w dniu 19 maja do godz. 20.

*Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.