Najlepszy design dla najmłodszych. Concordia zaprasza na warsztaty z Musiconem

ul. Zwierzyniecka 3, Poznań mapa

niedziela 13.05.2018

39 zł

Planeta dźwięków

Działa na podobnej zasadzie, jak pozytywka. Dzięki niemu nawet najmłodsi mogą komponować muzykę, odgrywać ulubione melodie i eksperymentować z dźwiękami.

Zabawa z nim rozwija nie tylko umiejętności muzyczne, ale także uczy pracy w grupie, planowania, programowania i projektowania. Zdobył jedne z najważniejszych nagród projektowych na świecie, m.in. Red Dot Design Award oraz iF Design. Musicon, bo o nim mowa, będzie można przetestować 13.05. w Concordii Design podczas warsztatów „Co się kryje w muzyce?”.

Co? „Co się kryje w muzyce” warsztaty z Musiconem
Kiedy? 13.05.2018
Godzina: 12:00-13:00
Dla kogo? Dzieci od 5-7 lat
Cena: 39,00 zł

Można na nim grać, liczyć, projektować, wizualizować, a nawet pisać wiersze! Musicon to unikalny instrument muzyczny i jednocześnie mini laboratorium dźwięku, fizyki i mechaniki. Niezwykle staranny i piękny projekt Musiconu został wykonany w Polsce, ale zdążył już zdobyć nagrody na całym świecie. Jak działa? Wystające przyciski poruszają instrumenty generując dźwięki. Każdy z 720 przycisków można dowolnie wciskać i wyciskać tworząc nieskończone wzory, kompozycje i wariacje. Wszystko odbywa się intuicyjnie, dzięki czemu każde dziecko wie, jak go obsługiwać. Zabawy z Musiconem nie tylko wprowadzają najmłodszych w świat dźwięków, ale też pobudzają wszechstronny rozwój, zarówno psychiczny, jak i fizyczny, uczą pracy grupowej, planowania, programowania i projektowania.

Zaprojektował go Kamil Laszuk. Musicon powstał jako praca dyplomowa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2011 roku. Do tej pory można go było oglądać m.in.: w Nowym Jorku, Singapurze, Limie, Berlinie, Pradze, Paryżu czy Kopenhadze.
Jak działa i w jaki sposób bawią się nim dzieci można zobaczyć tu: https://bit.ly/2HoiEiL

Podczas warsztatów dzieci będą mogły zobaczyć i doświadczyć, na czym opiera się mechanizm działania Musiconu. Będą tworzyć własną kompozycję muzyczną, poznawać różnicę między tonami wysokimi i niskimi oraz poznają pojęcie tempa. Dowiedzą się, z czego składa się muzyka i czy piosenka jest nadal piosenką, jeśli pozbawi się ją rytmu. Będzie też czas na wymyślanie własnych melodii na Musiconie! We wszystkim pomogą im Charlie, Ringo oraz Jaco – zabawne  pacynki, które zostały zaprojektowane z myślą o dojrzewaniu emocjonalnym, rozwijaniu umiejętności miękkich i rozszerzaniu myślenia symbolicznego.

Pozostałe aktywności dla dzieci na najbliższy weekend można sprawdzić na stronie: https://bit.ly/2qCP6Ew

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

Kontakt:

(61) 667 44 00
kids@concordiadesign.pl
http://www.concordiadesign.pl

Najlepszy design dla najmłodszych. Concordia zaprasza na warsztaty z Musiconem