Pierwszy dzień dedykowany jest przede wszystkim nauczycielom/kom oraz edukatorom/kom chcących uatrakcyjnić swoje zajęcia grami. Uczestnicy/czki będą mieć możliwość zapoznania się w przestrzeni targowej z wieloma bezpłatnymi grami różnych organizacji pozarządowych. Podczas sesji plenarnej krótko prezentowane będą doświadczenia z wprowadzania gier w obszarze edukacji globalnej – to przestrzeń na rozmowy o tym jak konkretne gry używać w szkołach lub podczas warsztatów, na co zwrócić uwagę podczas omówienia, wprowadzenia itp. Będzie także możliwość zagrania w jedną z gier Polskiej Akcji Humanitarnej (które jesienią udostępniane będą w ramach wypożyczalni gier szkołom i instytucjom):
– Escape Room “Otwórz się na globalne wyzwania”
– Gra wielkoformatowa “Wodne wyzwania”
– Gra wielkoformatowa “Reporterzy i reporterki z południa”
Drugi dzień Festiwalu to spotkanie w mniejszym, eksperckim gronie, aby porozmawiać o tym jak gry tworzyć, wprowadzać do szkół i jakie wyzwania temu towarzyszą. Spotkanie to adresujemy wszystkim osobom tworzącym materiały edukacyjne, a w szczególności gry. Podczas tego kilkugodzinnego spotkania, zmierzymy się z wyzwaniami jakie stoją na drodze do szerszego wprowadzania gier jako metody w środowisku edukacji globalnej w Polsce, a także podzielimy się wieloletnim doświadczeniem Polskiej Akcji Humanitarnej w tej dziedzinie.
Wydarzenie jest bezpłatne, a dla osób uczestniczących w obu dniach Festiwalu zapewnimy nocleg w Toruniu. Nie zwracamy kosztów dojazdu. Wydarzenie jest adresowane do osób z miejscowości poniżej 500 tys. mieszkańców/ek.
Więcej informacji już wkrótce, a już teraz zarezerwujcie daty w swoich kalendarzach!
Do zobaczenia w Toruniu. 🙂
Festiwal odbywa się w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.