Można tam zobaczyć projekty i kostiumy słynnej scenograf i kostiumolog Barbary Ptak, a także fotografie z przedstawień. Ponadto można zapoznać się z drogą twórczą znakomitego aktora i śpiewaka Stanisława Ptaka. Zgromadzono tu także liczne fotografie i pamiątki z ich życia prywatnego i rodzinnego, otrzymane nagrody i wyróżnienia oraz wiele innych ciekawostek.
Wystawa będzie dla uczestników wycieczki inspiracją do stworzenia własnych projektów podczas warsztatów „Mały kostiumograf”, które odbędą się w Pracowni Teatralno-Filmowej. Do dyspozycji młodych artystów będą szablony i mnóstwo niepowtarzalnych tkanin.
Wycieczka to jedna z propozycji adresowanych do dzieci w ramach 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Regulamin uczestnictwa w wycieczce
- Warunkiem udziału w wycieczce jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także zgody podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich na adres: informatorium@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczenie ich osobiście do Informatorium w Zagłębiowskiej Mediatece, ul. Kościelna 11, poziom I w godzinach otwarcia Mediateki.
- Zapisy rozpoczynają się dnia 1 października 2019 r.
- Organizator nie przyjmuje zapisów grup zorganizowanych.
- W wycieczce mogą brać udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
- Zbiórka na parkingu przy Zagłębiowskiej Mediatece (wejście od ul. Zegadłowicza), o godz. 9.15 dnia 17 października 2019 r.
- Koszt biletów wstępu, transport i ubezpieczenie pokrywa Organizator.
- Dzieciom mającym chorobę lokomocyjną, odpowiednie środki farmakologiczne zapewnia i podaje rodzic/opiekun prawny.
- Przewidywany powrót ok. godz. 12:30/13.00, dnia 17 października 2019 r. na parking przy Zagłębiowskiej Mediatece od ul. Zegadłowicza.
Regulamin bezpieczeństwa i zachowania się na wycieczkach
Zachowanie człowieka w miejscach publicznych daje świadectwo o jego kulturze, może mieć również wpływ na bezpieczeństwo wielu osób. Dlatego każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest:
- Zachowywać się w sposób zdyscyplinowany i kulturalny.
- Stosować się do poleceń, zakazów i nakazów wydawanych przez opiekunów lub przewodników.
- Nie oddalać się od grupy bez wyraźnego zezwolenia opiekuna.
- Przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zachowywać ostrożność na ulicach i w innych miejscach, w których może grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
- Kulturalnie odnosić się do opiekunów, kolegów i innych osób.
- Uczestniczyć w zajęciach przewidzianych w programie.
- Dbać o otaczające mienie, posiadany bagaż i współuczestników wyjazdu.
- Pozostawić czystość i porządek w miejscach pobytu uczestników wycieczki.
- Informować opiekunów wycieczki o ewentualnych wypadkach, wyrządzonych szkodach lub innych problemach związanych z wycieczką.
- Przestrzegać przepisów obowiązujących w czasie jazdy autobusem, pociągiem lub innymi środkami komunikacji oraz zwiedzania.
- Rodzice/opiekunowie uczestników wycieczki ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wszelkie szkody i zniszczenia mienia – powstałe w trakcie trwania wycieczki – z winy ich dzieci/podopiecznych.
- Każdy uczestnik wycieczki ponosi odpowiedzialność za rzeczy zgubione lub pozostawione w Muzeum, jak również w jego otoczeniu, autokarze, na parkingu oraz w innych miejscach do niego przylegających.
- Podczas wycieczki nie wolno palić papierosów, pić alkoholu i stosować innych używek.
- Mieć przy sobie legitymację szkolną.
- Poinformować opiekunów wycieczki o ewentualnych dolegliwościach i stosowanych lekach.
W razie nieprzestrzegania Regulaminu bezpieczeństwa wobec uczestnika wycieczki zostaną wyciągnięte konsekwencje tj. zakaz udziału w innych wycieczkach organizowanych przez MBP oraz natychmiastowe poinformowanie rodzica/opiekuna o drastycznym złamaniu zasad zachowania.