„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Marzy nam się oddychanie czystym powietrzem, SMOGOWI zatem mówimy NIE! Naszą ekologiczną przygodę czas zacząć!
Wspólnie z dziećmi odwiedzimy Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski przy ul. Kosiby 8 we Wrocławiu. W praktyce sprawdzimy jak działają pomiary skażenia atmosfery. Niezwykle ważne nie tylko dla specjalistów, ale także dla nas, mieszkańców Wrocławia! Nabierają szczególnego znaczenia w miarę, jak coraz mocniej odczuwamy skutki nadmiernej emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Obszar Wrocławia jest idealnym terenem dla tego typu badań, porównawczo nasz poligon doświadczalny przeniesiemy także na delikatne i bardzo wrażliwe ekosystemy górskie. Oprócz poważnie brzmiącej metodyki badawczej, poza pomiarami parametrów powietrza suchego i hydrometeorów (opadów i osadów atmosferycznych), opowiemy także o badaniach pokrywy śnieżnej, a nawet pokażemy badania próbek drewna leśnych drzew.
Dodatkowo sprawdzimy, co dzieje się z palonymi substancjami i organizmami poddanymi działaniu dymu – czeka nas nie tylko teoria, ale także ekscytujące eksperymenty!
Zastanowimy się także, co możemy z tym zrobić? Jak możemy zapobiegać zanieczyszczaniu powietrza? Jak chronić nasze zdrowie? Tego i wiele więcej dowiemy się na spotkaniu w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.
Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!
Termin: 4 marca 2017 (SOBOTA)
Godzina: 12:00-14:00
Wiek dzieci: 6-13 lat
Miejsce: Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski, ul. Kosiby 8, Wrocław
ZAPISY: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/z-pamietnika-lowcy-chmur/
Organizator: Fundacja Open Mind
Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka
Patronat merytoryczny: Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego