Każde spotkanie z cyklu „Wytańcz! Wymaluj!” będzie się składać z dwóch części: tanecznej i plastycznej. Na początek uczestnicy warsztatów wprawią w ruch swoje ciała. Uruchomią w ten sposób pokłady twórczej ekspresji, które umożliwią im nieskrępowane, artystyczne eksperymenty w drugiej części zajęć.
Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł (dziecko plus opiekun) na pojedynczy warsztat lub karnet w wysokości 80 zł (cztery warsztaty – dziecko plus opiekun)
Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl
Terminy: 29 września, 6 października, 10 listopada, 1 grudnia 2019 r., godz. 11.00
PROGRAM WARSZTATÓW:
10 listopada – Zmagania z płaszczyzną
Junona, bogini domowego ogniska, zaprosi nas do tanecznych działań z wykorzystaniem dużych płaszczyzn materiału. Stworzymy kolorowe, wielkoformatowe prace, które posłużą jako parkiet dla dalszych tanecznych harców.
1 grudnia – Twórcza zawierucha
Z jednej strony wieje, z drugiej strony bucha. Jeśli dobrze poszukamy, to w Sali Balowej znajdziemy różne przykłady podmuchów, wybuchów i strumieni powietrza wydobywających się z ust mitologicznych wiatrów. Podczas warsztatów, oprócz działań poruszających nasze ciała, będziemy pracować nad oddechem, który stanie się ważnym narzędziem w tworzeniu rozdmuchanych kompozycji malarskich.
Prowadzące:
Aleksandra Pacak-Dragańska – instruktorka tańca i teatralna, nauczycielka języka polskiego Wiedzę taneczną zdobywała w łódzkiej Akademii Muzycznej, na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym oraz podczas warsztatów w Polsce, Pradze i w Wiedniu. Prowadziła zajęcia w placówkach edukacyjnych i podczas wyjazdów (Dom Kultury Dorożkarnia, Ognisko Teatralne „u Machulskich”). Tańczyła m.in. w warszawskim Teatrze Tańca Test oraz w projekcie polskiej tancerki i choreografki, Elwiry Piorun. Podczas lekcji w Muzeum Łazienki Królewskie zapoznawała młodych uczestników z tańcem dworskim.
Anna Zajda – absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych („Książka i literatura dla dzieci i młodzieży”) na Uniwersytecie Warszawskim. Animatorka, autorka stref edukacji dla dzieci i koordynatorka warsztatów rodzinnych w Muzeum Łazienki Królewskie. Miłośniczka książek obrazowych i opowiadania bajek.
Zofia Zaccaria – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z grafiki warsztatowej), malarstwa na Accademia di Belle Arti di Perugia, języka i kultury włoskiej na Univerista per Stranieri di Perugia, Podyplomowego Studium Pedagogicznego ASP oraz Podyplomowego Studium Muzeologicznego na Uniwersytecie Warszawskim. Malarka, specjalistka ds. edukacji, koordynatorka kreatywnych warsztatów rodzinnych oraz warsztatów artystycznych dla młodzieży w Ośrodku Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.