☰ menu

Wystawa: Bursztyn. Dzieła. Myrta.

Bursztyn wystawa gdańsk ecs
wt.-pon.
19.07-12.09.2016
Szkatuły, meble, rzeźby i obrazy… Od 11 lipca w sali wystaw czasowych ECS będzie można podziwiać bursztynowe dzieła autorstwa Lucjana Myrty, sopockiego artysty, który w bursztynie rzeźbi już od niemal 50 lat.

Lucjan Myrta jest m.in. posiadaczem największej na świecie kolekcji dużych brył bursztynowych oraz autorem Bursztynowego Skarbca – ważącej blisko tonę szkatuły, ozdobionej rzeźbionymi scenami z życia Chrystusa, największego znanego przedmiotu wykonanego z bursztynu. Jego rzeźby były prezentowane m.in. we Francji, Niemczech i Japonii.
Podziwiając dzieła Lucjana Myrty trudno oprzeć się wrażeniu, jak wielkie koło zatoczyła historia gdańskiego bursztyniarstwa. Cała ekspozycja została zaprojektowana w nowoczesny sposób i z wykorzystaniem multimediów przez dwie młode projektantki: Małgorzatę Gliwińską-Radwańską i Emilię Kohut. Dzięki temu wystawa zaprasza widza w podróż ku bursztynowym bezkresom.

Na wernisaż wystawy BURSZTYN, DZIEŁA, MYRTA zapraszamy 11 lipca o godz. 18 do sali wystaw czasowych ECS. Data otwarcia ekspozycji jest nieprzypadkowa — tego dnia przypada 70 rocznica urodzin Lucjana Myrty. Ekspozycję będzie można oglądać do 12 września 2016.
BURSZTYN. DZIEŁA. MYRTA | wernisaż wystawy
termin | 12 lipca – 12 września 2016
wernisaż | 11 lipca 2016, godz. 18 / wstęp wyłącznie na zaproszenie
miejsce | ECS, sala wystaw czasowych / parter