☰ menu

Wydarzenia MHK dla dzieci w maju

warsztaty czytania zaczarowany krakow
sob.-niedz.
27.05-28.05.2017
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia dla dzieci!

MUZEUM DLA DZIECI

MAŁY KRÓL KURKOWY
27 maja 2017, godz. 10.00
Celestat, ul. Lubicz 16
16 edycja konkursu o tytuł MAŁEGO KRÓLA KURKOWEGO
Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski oraz Starszy Bractwa Towarzystwa Strzeleckiego „Bractwo Kurkowe” w Krakowie Henryk Kuśnierz zapraszają do udziału konkursie, adresowanym do uczniów klas V i VI szkół podstawowych o tytuł Małego Króla Kurkowego. Przyjdź 27 maja 2017 do Celestatu na finał konkursu i festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i  ZOSTAŃ  KRÓLEM KURKOWYM!
Na każdego czekają wspaniałe atrakcje – konkursy z nagrodami, pokazy walk rycerskich i tajemnicze przedstawienie. Gościem specjalnym będzie mistrz Polski w łucznictwie i olimpijczyk Krzysztof Włosik, który każdego śmiałka nauczy jak po mistrzowsku strzelać z łuku.
W finale wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu, czyli Mały Król Kurkowy, którego INTRONIZACJA odbędzie się 3 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 na estradzie na krakowskim Rynku Głównym.

FANTASTYCZNY OGRÓD
27 maja 2017, godz. 11.00
Miejsce zbiórki: Kamienica Hipolitów
Muzeomania, z cyklu: „Mały wielki Kraków”
Są takie ogrody w Krakowie, które kwitną cały rok. Wystarczy odwiedzić kościół franciszkanów, aby poznać piękno polskich kwiatów przedstawionych na polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Zapraszamy na spacer, podczas którego jego uczestnicy poznają dekoracje roślinne ukryte w krakowskich świątyniach i na fasadach krakowskich kamienic.
Cykl miejskich spacerów dla dzieci w wieku 9-12 lat i ich rodziców/opiekunów. Obowiązuje rezerwacja miejsc: 12 426 50 60, info@mhk.pl

GARDEROBIANY – TEATRALNY DOM MODY
27 maja 2017, godz. 12.00
Pałac Krzysztofory
Muzeomania z cyklu: „Zagraj w teatr”: Garderobiany – teatralny dom mody.
Jakie sekrety i tajemnice skrywa garderoba aktorska? Kim jest  garderobiana?
Zapraszamy na warsztaty, w czasie których przemienimy się w garderobiany. Spróbujemy ubrać aktora w kompletny strój sceniczny i w kilka sekund pozapinać tysiące haftek, guzików, czy zawiązać paski i sznurki.
Cykl warsztatów Zagraj w teatr jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej poszukującej kreatywnej rozrywki. Zajęcia mają na celu rozwijanie teatralnych pasji i przybliżenie obrazu współczesnego teatru zawodowego. Zaglądając do pracowni teatralnych, uczestnicy przekonają się, czym jest magia sceny i jak ją stworzyć. Rąbka teatralnych tajemnic uchylą pracownicy Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl lub 12 426 50 60.

WAWELSKIE OPOWIEŚCI Z PREZYDENTEM ANDRZEJEM KULIGIEM
28 maja 2017, godz. 11.00
Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana

Zapraszamy dzieci do spotkania z cyklu Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie.
O legendach związanych z wawelskim wzgórzem opowie wiceprezydent Andrzej Kulig. Dzieci dowiedzą się, jakie tajemnice kryje w sobie Wawel, kogo można tam spotkać nocą, czy straszą tam duchy i która z wawelskich komnat jest najpiękniejsza. To będzie wyjątkowe, królewskie spotkanie połączone z nauką tańca dworskiego. Nie może Was zabraknąć!
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 4 – 9 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Dla dzieci został przewidziany również mały poczęstunek.