☰ menu

23-26 listopada, godz 10:00  Śpiąca królewna
27-28 listopada, godz 12:00  Śpiąca królewna

Kwiat paproci
W każdym z nas kryje się tęsknota za lepszym jutrem. Młody Jasiek postanawia odnaleźć osnuty legendami kwiat paproci, dzięki któremu w magiczny sposób będzie mógł zrealizować marzenie o szczęściu. Ślepe dążenie do celu kryje w sobie wiele niebezpieczeństw, a przewrotne siły czuwające nad tajemnicą kwiatu potrafią odmienić samego człowieka, a nie tylko jego los.

Czy Jasiek w porę zrozumie, co jest prawdziwym szczęściem?

Spektakl zrealizowany jest w żywym planie przy użyciu płaskich lalek, przypominających postacie z dziecięcych rysunków. Ożywiane elementy scenografii, las w którym możemy się przejrzeć, tajemnicza muzyka oddają atmosferę świętojańskiej nocy.

spektakl dla dzieci od 5 lat
czas trwania: 85 minut z przerwą

Na jagody
Należąca do kanonu polskiej literatury dla dzieci opowieść o leśnej przygodzie Janka – jego spotkaniu z Jagodowym Królem i jagodowymi chłopcami, do dziś zdobywa dziecięce serca. Las znany z baśni jako miejsce niebezpieczne i mroczne w utworze Marii Konopnickiej pokazuje swoje pogodne oblicze, jego mieszkańcy okazują się bardzo mili i pomocni.

Przedstawienie znakomicie oddaje klimat utworu Konopnickiej. Magia parawanowego teatru: zmiany scenografii niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lalki leśnych zwierzątek i mieszkańców jagodowego królestwa zachwycają małych widzów. Ponadto spektakl daje maluchom wyjątkową dzisiaj okazję do kontaktu z wierszem, kształtując ich wrażliwość na słowo.

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania: 60 minut z przerwą

Zaczarowane wycinanki
Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.

Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.

Żywy rytm spektaklu, niekonwencjonalne pomysły scenograficzne, scenki pełne humoru, ciekawy ruch sceniczny oraz ujmująca muzyka oczarują nie tylko najmłodszych widzów.

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania: 60 minut z przerwą

Śpiąca królewna
Lubimy baśnie, bo są tajemnicze i otwierają nieograniczone przestrzenie dla wyobraźni. Choć są znane, ciągle do nich wracamy. Nasza Śpiąca Królewna, tak jak wszystkie Śpiące Królewny, wyśni pięknego Królewicza, a zarośnięte różanym żywopłotem królestwo odzyska swoją świetność. Cóż zatem wyjątkowego w tej realizacji? Teatr.

Przedstawienie oparte jest na teatralnej zabawie. Grupa komediantów, pod dyktando pewnej wszechwiedzącej Żaby, odgrywa za pomocą lalek baśń o Śpiącej Królewnie. Spektakl potwierdza, że świat baśni nie jest daleki od tego, co może się zdarzyć w rzeczywistości – bo wśród nas też są królewny i oczarowani nimi książęta.

Dzięki dynamice zdarzeń, lekkości i dowcipowi aktorskiej improwizacji na przedstawieniu nie można się nudzić. A pomysłowa, zaprojektowana z humorem scenografia i lalki oraz muzyka, w której wszystko gra, sprawiają, że spektakl oczarowuje, wzrusza i bawi.

spektakl dla dzieci od 5 lat
czas trwania: 80 minut z przerwą