Na wystawie znajdzie się blisko 200 oryginalnych kart komiksów, od tych najwcześniejszych jak pierwsza okładka z Supermanem w 1942 roku, poprzez wszystkie przemiany postaci Jokera, po około 300 wstępnych szkiców oraz grafik koncepcyjnych do filmów z wielkiego ekranu. Najmocniejszym punktem wystawy są oryginalne kostiumy z popularnych filmów DC, m.in. słynna peleryna Christophera Reeve’a z produkcji o Supermanie. Strój Jokera granego przez Jacka Nicholsona będzie można porównać z tym noszonym przez Heatha Ledgera.
Wystawa adresowana jest także dla rodzin i towarzyszy jej wiele wydarzeń plastyczno-artystycznych i konkursów, z których mogą korzystać dzieci. Niektóre eksponaty znajdują się na wysokości oczu nawet najmłodszych. Dzieci mogą z bliska przyjrzeć się dawnym technikom tworzenia grafik czy szczegółom modeli filmowych scenografii. Dodatkowo, każdy chętny może przejść wystawę ze specjalną kartą zadań przygotowaną we współpracy z Warsztatem Artysty: wyszukując odpowiednich fraz w dymkach i opisach prac na wystawie dzieci wcielą się w rolę twórcy komiksów. Na koniec gry, dla chętnych, nie tych najmłodszych, czekają stanowiska plastyczne w Warsztacie Artysty, na którym można wziąć udział w konkursie plastycznym – także grafiki komputerowej! Karty gry są dostępne w kasach wystawy.
Codziennie wystawie towarzyszą także warsztaty plastyczno-artystyczne dla grup: z tworzenia masek, kolaży i plakatów, a także z kreatywnego myślenia. W styczniowe weekendy rodzice i dzieci mogą wziąć udział w zajęciach z użycia długopisów 3d, warsztatach malarskich, a także specjalnych zajęciach z design thinking prowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie z firmy Hycom. Z nimi uczestnicy spróbują uratować naszą planetę przed złoczyńcami. Zwiedzanie wystawy poszerza także aplikacja telefoniczna „Sztuka DC”.
W styczniu dla każdego zwiedzającego, organizatorzy razem z firmą Reganta przygotowali naklejki z Batmanem, Supermanem i Wonder Woman.
Ekspozycja odwiedziła dotychczas Paryż, Londyn i Abu Dhabi. Historyczne wnętrze Hali Maszyn w budynku dawnej elektrowni EC1 to jedno z kluczowych miejsc podczas europejskiej trasy wystawy.