☰ menu

Sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza online
sob.
22.06.2024
Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy do wspólnego poznawania Muzeum Pana Tadeusza, a także tworzenia niezwykłych prac plastycznych.

Warsztaty organizowane są w czterech cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

Informacje praktyczne:

• soboty, godz. 12.00
      • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmujemy przez formularze zgłoszeniowe

czerwiec 2024

Z poloniką dookoła świata

• 22 czerwca 2024 (sobota), godz. 12.00
  • w ramach wystawy: „Tytus Brzozowski. 12 miast”
  • prowadzenie: dr Magdalena Gutowska
  • dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Podczas warsztatów opowiemy, jak powstawały prace Tytusa Brzozowskiego prezentowane na dziedzińcu Muzeum Pana Tadeusza i poszukamy w nich ukrytych historii oraz motywów, takich jak wileńska syrenka, struś w Wiedniu czy samoloty w Londynie. Nasz warsztat będzie podróżą dookoła świata, podczas którego pobawimy się w odkrywców skarbów. Poszukamy ich w każdym z dwunastu miast, które zostały namalowane przez Tytusa Brzozowskiego.Każdy z uczestników wykona własną pracę plastyczną i stworzy swoje „polonikowe miasto”. Uwaga: będziemy się brudzić!

prowadzenie: Magdalena Gutowska (Instytut Polonika), dr nauk historycznych, historyk sztuki, tanatolog, koordynator projektów edukacyjnych i popularyzatorskich, szef programu strategicznego Popularyzacja w Instytucie Polonika, redaktor naczelny portalu „Dziedzictwo za granicą. Baza danych”.