☰ menu

Ekstra Staś ratuje świat recenzja
śr.-śr.
28.04-05.05.2021

„Ekstra-Staś ratuje świat” autorstwa Tomasza Piotra Nowaczyka, ukazała się nakładem Wydawnictwa dodruk [agencja Star Manager], które powstało w Rybniku. Poznański komik postanowił więc oddać publikację swoich książek w ręce dobrze znanej ekipy. Pierwszą ma być właśnie „Staś”, a drugą – wznowienie druku debiutanckiej „Gupik ma szczęście”.

Kilka słów o Ekstra-Stasiu – to na pewno książka dla całej rodziny. Opowiada o pozornie zwykłym sześciolatku, który wierzy w swoją misję, czyniącą każdy dzień ekstra przygodą. „Ratuje świat” taty, mamy, starszej siostry, a nawet sąsiada i choć nie zawsze jego misje udają się tak, jak sobie wymarzył, to jednak liczą się dobre chęci, prawda?

Autor książki, Tomasz Piotr Nowaczyk, ma już na swoim koncie sukces wydawniczy. Zadebiutował na rynku dziecięcych pozycji książkowych w 2015 roku zbiorem wyjątkowych wierszy dla najmłodszych pt.: „Gupik ma szczęście”. Książka sprzedała się w blisko trzech tysiącach egzemplarzy i została ciepło przyjęta przez czytelników, w szczególności tych najmłodszych, przychodzących na spotkania autorskie organizowane w bibliotekach i szkołach w całym kraju. Zebrała również wiele pozytywnych recenzji w mediach zajmujących się twórczością dla dzieci oraz uzyskała wysoką ocenę czytelników portalu Lubimy Czytać.

Co więcej, Tomasz sam jest ojcem dwóch wspaniałych chłopców (w wieku dziesięciu i pięciu lat), a jako komik stale pracujący z dziećmi w szpitalach (Fundacja Czerwone Noski) celnie trafia w gusta najmłodszego odbiorcy. Potwierdzają to wesołe dziecięce śmiechy i krzyki, jakie towarzyszą każdemu ze spotkań autorskich, ubarwianych przez niego licznymi anegdotami, treściami edukacyjnymi oraz zabawami integracyjnymi z dziećmi.

„Ekstra-Staś” zdobył patronat prestiżowych portali: MiastoDzieci.pl, Qlturka.pl oraz Moje Dzieci Kreatywnie. Będzie sprzedawany również przez świetnie znaną Rybniczanom Księgarnię Orbita na rynku.

22 maja planowane jest spotkanie autorskie z Tomkiem Nowaczykiem, właśnie w Orbicie!!! Obecność mieszkańców naszego miasta – obowiązkowa!