Opowieść o Procie Eustachym, Tomaszu Montanie, Euzebiuszu, pani Patrycji i Purchawce zyskała już uznanie krytyków i czytelników. Grzegorz Łapanowski, kucharz i prezes Fundacji Szkoła na widelcu, pisał o niej: Historia szajki kun jest pełna spisków i napięcia, ale także humoru i pochwały dla lojalności i przyjaźni. Magazyn „Kuchnia” zapewnia, że po lekturze książki świat wyda się lepszy i piękniejszy, a miesięcznik „Twoje Dziecko” ostrzega: Książka znakomitego duetu autorów bawi, trzyma w napięciu i sprawia, że zaczyna burczeć w brzuchu. Nagranie dziesięciu wybranych fragmentów odbyło się w studio Polskiego Radia w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Był to debiut aktora w roli lektora książki dziecięcej.
Piotr Głowacki to jeden z najbardziej utalentowanych aktorów teatralnych i filmowych w naszym kraju. Grał u Wojciecha Smarzowskiego, Jana Komasy, Agnieszki Holland, Jerzego Hoffmana, Waldemara Krzystka, Patryka Vegi, Łukasza Barczyka, Jacka Bromskiego, Natalii Korynckiej-Gruz, Jerzego Skolimowskiego, Borysa Lankosza i Jerzego Stuhra. Jest laureatem Jantara za najlepszą rolę męską w filmie „Oda do radości” na koszalińskim festiwalu debiutów filmowych Młodzi i Film. Otrzymał również Prix Tudor za najlepszą rolę męską podczas 12 Festiwalu Cinéma Tout Écran w Genewie. Trzykrotnie nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, otrzymał ją w 2014 roku za rolę w filmie „Dziewczyna z szafy” w reżyserii Bodo Koxa. W zeszłym roku za wcielenie się w postać doktora Mariana Zembali został uhonorowany Orłem za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Właśnie premierę miał serial „Belfer”. Z kolei na antenie TVN emitowany jest właśnie serial „Na noże”, w którym aktor gra przyjaciela głównego bohatera, cukiernika-artystę. Piotr bardzo chętnie angażuje się w projekty dla młodego widza, dlatego też zagrał tego lata w filmie skierowanym do widowni familijnej pt. „Tarapaty”.
Piotra Głowackiego w nowej roli będzie można posłuchać w Jedynce Dzieciom od poniedziałku, 3 października, codziennie po 19.00.
Wybrane recenzje „Pięciu sprytnych kun” Zakręcona, ale niezwykle wciągająca opowieść doprawiona jest przednim humorem. (…) Pyszne! Juliusz Kurkiewicz, „Gazeta Wyborcza”. W nowej książce Bednarek potwierdziła swój talent, dając nam dowcipną, z nerwem napisaną przygodę kulinarno-kryminalną Joanna Olech, „Książki. Magazyn do czytania”Jakie to cudowne czytadło! Wartkie, pełne humoru, zaskakujących zwrotów akcji, sympatycznych bohaterów, napisane ładną polszczyzną. To nie koniec achów i ochów!Tatiana Audycka, „Mamo, to ja” O Autorach Justyna Bednarek – romanistka, tłumaczka i dziennikarka. Ma troje dzieci, mieszka w Warszawie na ulicy, po której grasują kuny. Daniel de Latour – ilustrator, przede wszystkim książek dla dzieci, i rysownik komiksów. Stale współpracuje ze „Świerszczykiem” i miesięcznikiem „Dziecko”.
Pięć sprytnych kun
Justyna Bednarek
Ilustracje: Daniel de Latour
Redakcja: Katarzyna Kolanowska
Seria: Latawiec
Format: 165×235 mm
Więcej informacji: Wydawnictwo Poradnia K