Czym jest Laboratorium MIKO?
To projekt edukacyjny, w ramach którego organizowane są twórcze warsztaty dla dzieci oraz ich rodziców lub opiekunów. Zajęcia prowadzą edukatorzy, animatorzy, twórcy specjalizujący się w rozmaitych technikach sztuk wizualnych. Zaproszeni do współpracy artyści pracują z dziećmi na bazie autorskich pomysłów, wykorzystując zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne techniki pracy.
Koniki z bryczką – dwudniowe warsztaty zabawkarskie dla dzieci w wieku 6 – 9 lat
9 – 10 października, sobota i niedziela, 11:00 – 14:00
Etnograf na tropie – gra w przestrzeni wystawowej dla dzieci w wieku 6 – 9 lat
16 października, sobota, 9:00 – 11:00
Warsztaty poświęcone historiom z odległych stron, które można odtworzyć dzięki przedmiotom znajdującym się w Krakowie oraz lokalnym opowieściom, po które etnograf musi wyruszyć w daleką drogę. W wir etnograficznej przygody wciągną nas eksponaty znajdujące się na wystawie Syberia. Głosy z Północy oraz nieudostępniane na co dzień obiekty z syberyjskiej kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie. W jej trakcie zmierzymy się z wyzwaniami czyhającymi na uczestników badań terenowych. Przekonamy się, co łączy warsztaty pracy etnografa i detektywa. Będziemy ćwiczyć stawianie hipotez, wyciąganie wniosków i zadawanie pytań. Badać tropy, łączyć strzępy informacji i dawać się zaskakiwać. Efekty naszych poszukiwań udokumentujemy na kartach własnoręcznie wykonanych notatników.
Prowadzenie:
Monika Kocot – absolwentka archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uwielbia podróże, góry i wspinaczkę. Do działań artystycznych inspiruje ją natura. Współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz Fundacją Chronić Dobro przy Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Założyła i prowadzi pracownię plastyczną Malarmo.
Wstęp: 3 zł, udział w warsztatach opłacić można na stronie bilety.krakowskieforum.pl lub w KFK.
Miejsce: Przestrzeń wystawy Syberia. Głosy z Północy, Muzeum Etnograficzne w Krakowie, ul. Krakowska 46.
Liczba miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora – Krakowskiego Forum Kultury: www.krakowskieforum.pl/ oraz na Facebooku: www.facebook.com/krakowskieforum/
***
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.