☰ menu

Jesienna ramówka dla najmłodszych w Concordii Design – warsztaty dla dzieci

Warsztaty z Musiconem: Co się kryje w muzyce?
niedz.
30.09.2018

Po wakacyjnej przerwie Concordia Design ponownie zaprasza na weekendowe, kreatywne warsztaty dla najmłodszych! Nowy sezon otwiera m.in. premiera spektaklu „Od słowa do słowa” Studia Teatralnego BLUM, warsztaty uważności dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat czy twórcze warsztaty z wydawnictwem Zakamarki. Po przerwie wracają także zajęcia z Musiconem, unikalnym projektem muzycznym stworzonym przez polskich projektantów i nagradzanym na całym świecie. Musicon pozwala dzieciom nie tylko na komponować i odtwarzać muzykę, ale także ją zobaczyć i jej doświadczyć.

1. Zakamarkowa Niedziela Warsztatowa
Data: 30.09 (niedziela)

Wiek: 4-8 lat
Godz. 15.30-17.00
Cena: 39 zł
Zapisy przez stronę: https://www.concordiadesign.pl/zakamarkowa-niedziela-warsztatowa,w118
Prowadzenie: Piotr Witoń.
Concordia Design zaprasza na nowy cykl „Zakamarkowe Niedziele Warsztatowe”. Raz w miesiącu prowadzący warsztaty będą prezentować wybraną pozycję książkową dla dzieci łącząc prezentację z ciekawymi i twórczymi warsztatami. Już 30. września odbędą się warsztaty literacko-teatralne na podstawie sztuki z Valleby – miasteczka dziecięcych detektywów: Lassego i Mai w trzech aktach pt. „Tajemnica diamentów”. Uczestnicy warsztatu wspólnie stworzą przedstawienie teatralne. Zaczną od ćwiczeń dykcyjnych  i pantomimicznych, poznają pracę twórców teatralnych: reżysera, scenografa, kostiumografa, suflera i aktorów. Następnie przygotują krótkie przedstawienie z Lassem i Mają w rolach głównych!

4. Warsztaty z Musiconem
„Co się kryje w muzyce?”
Data: 30.09 (niedziela)
Wiek: 5-8 lat
Godz. 12.00-13.00
Cena: 30 zł
Musicon to unikalny instrument muzyczny i jednocześnie mini laboratorium dźwięku, fizyki i mechaniki. Niezwykle staranny i piękny projekt Musiconu został wykonany w Polsce, ale zdążył już zdobyć nagrody na całym świecie! Jego mechanizm bazuje na rozwiązaniu znanym z pozytywki – wystające przyciski poruszają instrumenty, generując dźwięki. Każdy z 720 przycisków można dowolnie wciskać i wyciskać tworząc nieskończone wzory, kompozycje i wariacje wizualne i dźwiękowe. Do takiej właśnie kreatywnej zabawy Concordia zaprasza wszystkie dzieci! Podczas warsztatów będą mogły zobaczyć i doświadczyć, na czym opiera się mechanizm działania Musiconu. Przekonają się, jak brzmi ich imię, jak brzmi dom, czy szkoła? Dzieci poznają też przepis na hit, poznają różnicę między tonami wysokimi i niskimi czy pojęcie tempa i rytmu. Dowiedzą się, z czego składa się muzyka i czy piosenka jest nadal piosenką, jeśli pozbawi się ją rytmu. Wszystko w atmosferze zabawy, radości i przy akompaniamencie Musiconu oczywiście! Animacjom towarzyszą zabawne kukiełki- Charlie, Ringo oraz Jaco, które zostały zaprojektowane z myślą o dojrzewaniu emocjonalnym, rozwijaniu umiejętności miękkich i rozszerzaniu myślenia symbolicznego. Musicon to unikalny projekt, który tylko do tej pory został nagrodzony m.in.: Red Dot Design Award, IF Design Award czy Polish Children’s Design Award 2012.