☰ menu

Eko-historie: Tajemnicze ślady pod korą, czy wszystkie są dziełem kornika?

Eko-historie: Tajemnicze ślady pod korą, czy wszystkie są dziełem kornika?
sob.
30.11.2019
Edukacja przyrodnicza to ważny element programu edukacyjnego Nowego Teatru. Po raz kolejny zapraszamy Akademię Dzikiej Ochoty do współpracy.

Doświadczeni przyrodnicy/czki, edukatorzy/ki i biolodzy/żki opowiedzą o relacjach człowieka i przyrody, o tym czym są zmiany klimatu i jak możemy im przeciwdziałać, jak ważna jest segregacja śmieci i co nadaje się do ponownego przetworzenia oraz dlaczego nie trzeba się bać wody z kranu.

Na spotkania zapraszamy rodziców wraz z dziećmi – razem dbajmy o wychowanie w przeświadczeniu, że dbanie o planetę to nasza wspólna sprawa! EKO historie to spotkania stworzone, by spędzać wartościowy czas, poszerzając swoją ekologiczną świadomość i świetnie się bawiąc.

Wiek: 6+
Udział bezpłatny
Czas trwania: 11:30-13:00
Prowadzenie: Akademia Dzikiej Ochoty

30 listopada: Tajemnicze ślady pod korą, czy wszystkie są dziełem kornika?
prowadzenie: Grzegorz Stopa

Kornik zjada drzewo, drzewo ginie. Taka jest obiegowa historia o najsławniejszym z owadzich „szkodników”. Tymczasem w Polsce jest około 150 gatunków korników i tysiące gatunków zwierząt żyjących w drewnie, łyku i korze drzew. Martwe albo zamierające drzewo to niezwykle złożony ekosystem, w którym spotkać możemy: ogrodników, błyskawicznych zabójców, powolnych obiboków i spokojnych lokatorów. Podczas warsztatu przyjrzymy się im i ich domom. Wspólnie napiszemy historię drugiego życia drzewa.

Grzegorz Stopa – Przyrodnik, od piętnastu lat prowadzi wyjazdy do podlaskich lasów, w tym Puszczy Knyszyńskiej i Białowieskiej, dla warszawskiej młodzieży. Nauczyciel biologii w szkole podstawowej i średniej. Miłośnik dzikej przyrody Warszawy. Pasjonat alternatywnej edukacji nastawionej na praktyczne działania i interdyscyplinarność. Pożeracz książek.

Exit mobile version