Z jakimi problemami estetycznymi najczęściej zmagają się kobiety po ciąży?
Ciąża wiąże się ze zmianami proporcji ciała – rozciąganie skóry sprzyja powstawaniu rozstępów na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach. W przypadku dużego przybierania na wadze częstym problemem jest też trudność w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.
W czasie oczekiwania na dziecko kobieta doświadcza również intensywnych zmian hormonalnych. To głównie wahania hormonów wpływają na złą kondycję skóry i przyczyniają się do powstawania niedoskonałości, takich jak np.:
- wspomniane rozstępy,
- przebarwienia (melasma),
- zmiany trądzikowe,
- spadek elastyczności skóry,
- poszerzenie i pękanie naczynek krwionośnych,
- odwodnienie tkanek i nadmierne rogowacenie.
Z wymienionymi defektami radzi sobie nowoczesna medycyna estetyczna w Warszawie. Młode mamy bez problemu znajdą renomowaną klinikę oferującą zabiegi wspierające kondycję cery i sylwetki. Wybór odpowiedniej metody powinien być spersonalizowany. Zależy on od indywidualnych wskazań pod względem stanu skóry i danego problemu, jak również tego, czy karmisz naturalnie – laktacja bywa przeciwwskazaniem do pewnych, nawet nieinwazyjnych zabiegów, które są polecane raczej po zakończeniu karmienia piersią. Istnieją jednak również skuteczne zabiegi, którym możesz śmiało poddać się karmiąc maluszka, a nawet będąc w ciąży.
Zabiegi na twarz dla mam karmiących piersią
Tuż po porodzie układ hormonalny wciąż pozostaje nieustabilizowany. Sprawia to, że skóra jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia. Głównie z tego powodu niektóre zabiegi estetyczne, które normalnie są wysoce bezpieczne, nie powinny być wykonywane u kobiet po ciąży. Z kolei procedurami, które zwykle można przeprowadzać w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka, a nawet w trakcie trwania ciąży są zabiegi, takie jak np.:
- Infuzja tlenowa – podczas tego zabiegu dwa rodzaje kwasu hialuronowego wraz z innymi substancjami aktywnymi są wtłaczane do głębszych warstw skóry za pomocą zjawiska infuzji. Procedura ta pozwala odświeżyć i zrewitalizować skórę.
- Mikrodermabrazja diamentowa – jest to zabieg, w trakcie którego złuszcza się martwy naskórek i odżywia skórę poprzez aplikację indywidualnie dobranych preparatów. Efektami są m.in. wygładzenie powierzchni cery, głębokie oczyszczenie i nawilżenie.
- Peelingi chemiczne – wykorzystuje się różnego rodzaju kwasy, które oczyszczają skórę i usuwają warstwę rogową naskórka. Niektóre zabiegi tego typu mogą być stosowane tuż po ciąży. Metoda ta pozwala wygładzić powierzchnię skóry i zredukować przebarwienia.
- Ultradźwięki i fale radiowe – w okresie laktacji najczęściej nie ma przeciwwskazań, aby poddać się zabiegowi rewitalizująco-dotleniającemu z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych. Dzięki niemu można wyrównać koloryt skóry, rozjaśnić i nawilżyć cerę oraz zniwelować widoczność drobnych zmarszczek.
Metody poprawiające stan skóry po zakończeniu laktacji
Kobiety, które po ciąży zakończyły już laktację mogą poprawić swój wygląd i samopoczucie za pomocą wielu innych zabiegów estetycznych. Wśród tych najpopularniejszych wymienia się m.in.:
- Mezoterapię igłową i mikroigłową – zabiegi takie m.in. stymulują naturalną przebudowę skóry oraz redukują melasmę i nierówności nadając cerze naturalnego blasku i promienności.
- Laseroterapię – oddziaływanie na głębsze warstwy skóry prowadzi do jej napięcia, stymulacji fibroblastów i redukcji problemów, takich jak przebarwienia, zmarszczki, czy utrata jędrności.
Za pomocą technologii laserowej, jak również mezoterapii można zredukować problemy dotyczące nie tylko skóry twarzy, ale także innych obszarów ciała. Metody te służą m.in. do zmniejszenia widoczności blizny po cesarskim cięciu i rozstępów. Natomiast kobiety borykające się z osłabieniem siły mięśniowej i nadmiarem tkanki tłuszczowej, po zakończeniu laktacji mogą skorzystać także z zabiegów wyszczuplających i ujędrniających – elektrostymulacji, masaży próżniowych, liposukcji, lipolizy i wielu innych.
Artykuł sponsorowany