Miodal odwiedza miejsca znane współczesnym Polakom (Europa wszak stanęła otworem), by w sposób prosty i subtelny zarazem pokazać im pokusy nazwijmy to mentalne, emocjonalne czyhające na wyjeżdżających, "tajemnice" innego świata, innej kultury, a nawet niebezpieczeństwa (opowieść o Krzywej Wieży w Pizie). Każdy wyjeżdżający za granicę swego kraju ojczystego szuka, jest w ciągłej drodze. Drodze do… często wciąż nienazwanego celu…
Stefan Potocki tę filozofię drogi prezentuje w sposób łatwy do przyswojenia, w sposób czasami banalnie prosty, czasami zaskakujący…
Idea książki jest oczywista dla dorosłych i starszych dzieci, młodszych natomiast zainteresuje kultura, legendy, specyfika odwiedzanych miejsc. A dla większości będzie to wspaniała okazja do wspomnień, może sięgnięcia po zdjęcia z własnych podróży, utrwalenia wiadomości o Europie.
Autor na spotkaniu z czytelnikami (Empik, ul. Marszałkowska Warszawa, 18.11.2007r.) mówił, że napisał książkę z potrzeby własnego serca, na podstawie własnych podróży i w oparciu o dynamicznie zmieniającą się Polską rzeczywistość.
W książce ukryta jest magia czasu i kosmosu… Odwiedzane przez Miodala miejsca w Europie układają się na mapie w gwiazdozbiór – Wielką Niedźwiedzicę. A tytuł serii łączy się symbolicznie z Drogą Mleczną.
Jak podaje na swej stronie wydawca – Wydawnictwo Siedmoróg:
Droga Miodowa to książka przygodowa dla dzieci, tych małych i dużych. Opowiada o podróży misia Miodala do pięknych miejsc w Europie, w których przytrafiają mu się zaskakujące, raz miłe, raz dziwne przygody. Ale jest to podróż niezwykła.
Miodal wyrusza w drogę, czując się jak dorastający chłopiec, który już myśli, że wie, co chciałby robić (chce się bawić, cały świat należy do niego), ale nie jest jeszcze dorosły…
REKOMENDACJE:
Piotr Fronczewski: Książka pełna urody, mądrości, dobroci i ciepła. Polecam.
Joanna Szczepkowska: Ta książeczka jest podróżą, jest przygodą, jest początkiem wiedzy o świecie. A przy tym kupując ją, można zrobić coś dobrego dla dzieci, które potrzebują pomocy. Podróże Miodala kształcą, ale i zmieniają na lepsze świat dzięki celowi, dla którego powstały. Określenie "dobra książka" ma tu więc podwójne znaczenie.
prof. dr. Krzysztof W.A Szpilman: Książka pełna uroku. Napisana wprost z polotem muzycznym. Polecam wszystkim dzieciom, no i także oczywiście dorosłym.
KUPUJĄC TĘ KSIĄŻKĘ, CZYNISZ DAR NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH DZIECI!
Wydawca przeznacza część dochodu ze sprzedaży Drogi Miodowej dla podopiecznych Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego.
Autor ilustracji: Jowita Płoszajska
format: 16,5 x 23,5 cm
ISBN: 978-83-7254-927-3
oprawa: twarda
papier: kreda
ilość stron: 80
waga: 364 g
wydawnictwo: Siedmioróg
rok wydania: 2007
Polecamy również Na tropie zaginionego miasta. Recenzja oraz Noga w nogę. Recenzja