☰ menu

Darmowe audiobooki i ebooki dla dzieci oraz rodziców! Bezpłatny dostęp na czas kwarantanny

audiobook
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Audiobooki cieszą się coraz większą popularnością, a zwolennicy nowoczesnych rozwiązań odkładają tradycyjne książki na półkę wybierając właśnie tę głosową wersję ulubionych pozycji. Czy audiobooki to dobre rozwiązanie dla naszych dzieci?  Wiem, sporo naszych pociech odpowie, że najlepsze!

Zapewne są one dużo lepszą alternatywą spędzenia wolnego czasu niż komputer, Xbox , telefon czy telewizor, a dowiedziono,  że  słuchanie – podobnie, jak czytanie książek – pobudza wyobraźnię i rozwija mózg.  Audiobooki sprawdzają się oczywiście w trakcie nauki języków obcych, ale najbardziej lubią je uczniowie, którzy nie przepadają za czytaniem lektur szkolnych. Znacie takich?

No i nie da się ukryć, że audiobooki są bardzo wygodne, bowiem słuchając ciekawej  książki możemy robić inne – bardziej lub mniej przyjemne – rzeczy typu leżenie na plaży, bieganie, ale i prasowanie, sprzątanie, gotowanie… Są też coraz łatwiej dostępne, mamy coraz większy wybór i nie zajmują one miejsca, najczęściej wystarczą odpowiednia aplikacja na smartfonie oraz słuchawki. Zatem czytajmy! To znaczy, słuchajmy!

Teraz, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, wiele serwisów  udostępnia część swoich zasobów całkowicie bezpłatnie. Zobaczcie co dla Was znaleźliśmy – i rodzice, i dzieci na pewno  będą zadowoleni z tych propozycji:

Serwis Legimi udostępnił nieodpłatnie 20 tytułów dla dzieci i młodzieży. Aby sięgnąć po wybraną pozycję, wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie kod czytamy. Kod promocyjny uprawnia do odbioru jednego audiobooka i można go wykorzystać do 31 marca.

Wszyscy mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu przez 60 dni do ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków w ramach usługi Empik Premium. Wystarczy wygenerować kod na stronie www.empik.com/czas-w-domu, zarejestrować się w programie i pobrać aplikację Empik Go na smartfon lub tablet.
AKTUALIZACJA! Od 24 marca w ramach darmowego dwumiesięcznego pakietu Empik Premium dostępna jest również większość lektur szkolnych w formie e-booków i audiobooków. To odpowiedź Empiku na aktualne wyzwania w procesie edukacji na czas zamknięcia szkół i potrzeby uczniów, pozbawionych dostępu do bibliotek i pomocy naukowych.

Z poziomu aplikacji Empik Go wszyscy mogą uzyskać dostęp do ponad 90% tytułów znajdujących się na listach lektur obowiązkowych i uzupełniających dla klas szkoły podstawowej i liceum. Setki książek, pełne spektrum epok i stylów literackich – od mitologii greckiej, przez Treny Kochanowskiego, powieści Żeromskiego, po poezję XX wieku. Wśród dostępnych tytułów znajdują się niemal wszystkie lektury obowiązkowe dla szkoły podstawowej i liceum.

Wiele audiobooków można posłuchać w ramach usługi Audioteka Klub. Dostęp przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatny.

Uczniom przyda się dostęp do cyfrowej biblioteki Wolne Lektury. Znajdziecie tu utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej. E-booki i audiobooki z Wolnych Lektur można czytać on-line lub pobrać za darmo na dowolne urządzenie.

Woblink to jedna z największych wirtualnych baz dla moli książkowych. W katalogu znajduje się wiele darmowych e-booków do pobrania, w tym klasyka literatury, białe kruki, i całkiem premierowe tytuły.

Z kolei w ofercie Publio znajduje się 170 e-booków, a wśród nich poradniki, interesujące powieści, ale też wiele publikacji o charakterze edukacyjnym.

Ciekawą akcję prowadzi także Bookini – teraz w bazie portalu mamy do dyzpozycji 2100 książek do bezpłatnego pobrania – dla miłośników klasyki polskiej i światowej literatury. Z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie !

Darmowe ebooki i audiobooki oferuje Ebook Point. Są to zarówno powieści (głównie polskich autorów), jak i publikacje specjalistyczne.

3 miliony obiektów cyfrowych:  książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych znajdziecie w cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

Exit mobile version