☰ menu

Zostań wirtualnym pszczelarzem i poznaj życie pszczół

Zostań wirtualnym pszczelarzem i poznaj życie pszczół
pt.
13.12.2019
Już czwarty rok z rzędu na dachu Royal Wilanów swoje bezpieczne schronienie znalazły tysiące pszczół, dla których Grupa Capital Park przygotowała miejskie pszczelarium złożone z pięciu uli. Teraz mali warszawiacy mają szansę nie tylko sprawdzić, jak smakuje miejski miód, ale także poznać tajniki jego powstawania dzięki aplikacji „Wirtualny Pszczelarz” przygotowanej przy współpracy z SenseVR i HTC VIVE.

Na terenie Royal Wilanów dostępna jest już przestrzeń VRBooth, która pozwoli każdemu miłośnikowi natury przenieść się do świata „Wirtualnego Pszczelarza”. Rodzinna aplikacja VR umożliwia poznanie fascynujących faktów o życiu pszczół miodnych, które stanowią największą grupę owadów zapylających, a także pozwala na sprawdzenie się w roli opiekuna pasieki i zbieracza miodu.

W specjalnie przygotowanej przestrzeni, gracze mogą także przekonać się, jak wygląda hotel dla owadów. Twórcy projektu mają nadzieję, że zainspiruje ona młodych pszczelarzy do zamieszczenia podobnych budek na własnych balkonach czy w ogródkach w miejskim środowisku.

W czasie korzystania z aplikacji, gracze wykorzystują gogle HTC VIVE. To, współpracujący z komputerem PC, zaawansowany, ale prosty w obsłudze system służący do obcowania ze światem wirtualnej rzeczywistości. Po założeniu okularów VIVE, użytkownik przenosi się do wykreowanego świata i może przekonać się, że zakres nowej technologii jest niemal nieograniczony. Sprzęt śledzi ruchy użytkownika, a kontrolery są bardzo intuicyjne. Dzięki niskiej letencji (opóźnienia sygnału) poczucie immersji jest nieporównywalne do innych rozwiązań i technologii.

Aplikacja „Wirtualny Pszczelarz” dostępna jest przez cały tydzień, w godzinach od 10:00 do 20:00, na terenach rekreacyjno-sportowych Royal Wilanów. Opłata za korzystnie z aplikacji wynosi 10 złotych, a część dochodu zostanie przeznaczona na wsparcie wybranej fundacji zajmującej się ochroną dzikich pszczół. W Polsce występuję ponad 450 gatunków dzikich pszczół, które, mimo że nie zapewnią miodu, przyczyniają się do budowania stabilnego ekosystemu.

Organizatorzy zapraszają do skorzystania z aplikacji bezpłatnie, w ramach tzw. godzin edukacyjnych, które odbywają się w każdy piątek od godziny 15:00 do 19:00.

Exit mobile version