☰ menu

Zobaczcie zwiastun do Łowców czarownic, film w kinach od 17 maja!  Mamy zaproszenia!

Łowcy zaproszenia
śr.-niedz.
24.04-28.04.2019
Dwójka przyjaciół, nieśmiały Jovan i zadziorna Milica, tworzą misterny plan, by odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, rzucony na tatę dziewczynki. Tak zaczyna się historia w nowym filmie przygodowym dla młodych widzów o potędze przyjaźni i akceptacji własnych różnic. Film docenili już widzowie festiwalu w Sundance, Cinekid oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Główny bohater „Łowców czarownic”, to 10-letni Jovan, który nocą jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, a za dnia – niepewnym siebie chłopcem, dla którego z racji niepełnosprawności proste czynności często bywają wyzwaniem. Jovan ma mózgowe porażenie dziecięce i niemal każde popołudnie spędza na sali rehabilitacyjnej. Jego życie zmienia się, gdy do klasy dołącza nowa koleżanka – buntownicza Milica. Zadziorna dziewczynka ma zgoła inny problem, jej rodzice postanowili się rozstać, a ojciec związał się z… wiedźmą! Dwójka przyjaciół postanawia połączyć siły i działać.

Film porusza temat dzieci z niepełnosprawnościami, które potrafią odnaleźć w sobie własną supermoc. Okazuje się, że w momencie próby każdy może zostać wojownikiem i pomagać innym, niezależnie od własnych ograniczeń. Film pokazuje również jak dzieci mogą poradzić sobie z wyzwaniami takimi jak rozstanie rodziców. „Łowcy Czarownic”, to połączenie kina przygodowego z wzruszającą historią o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy może przełamać swoje największe ograniczenia. Obraz swoim patronatem objęła m.in. Fundacja Integracja.

PREMIERA: 17 maja 2019

Zwiastun i informacje o filmie: http://kinodzieci.pl/lowcy-czarownic/

PRODUKCJA: Serbia, Macedonia 2018, 86′, kategoria wiekowa 9+
REŻYSERIA: Raško Miljković
GATUNEK: dubbing, aktorski
NOŚNIK: DCP/BR/DVD
DYSTRYBUCJA: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Mamy dla Was 20 podwójnych zaproszeń na dowolny seans filmu „Łowcy czarownic”, ważnych w terminie 17 maja – 14 czerwca:

– 10 zaproszeń do kina Muranów w Warszawie (ul. Andersa 5, Warszawa)

– 10 zaproszeń do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu (ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, Wrocław)

Jeśli chcecie, by akurat do Was trafiło podwójne zaproszenie napiszcie do nas maila w dniach 24-28 kwietnia na adres redakcja@miastodzieci.pl (o tytule Łowcy czarownic i wybrane miasto – np. Łowcy czarownic, Wrocław), a w treści swoje imię i nazwisko oraz pełen adres – zaproszenia będą wysyłane pocztą. Zwycięzcy konkursy zostaną powiadomieni, brak maila oznacza brak wygranej.