☰ menu

Zimowe wakacje z Leonardem

pon.-śr.
31.01-09.02.2011

 

Zajęcia zatytułowane „Wielkie konstrukcje Małych Konstruktorów" odbędą się w dniach31 stycznia-4 lutego 2011 oraz 7-9 lutego 2011. W czwartek, 17 lutego zapraszamy na Wernisaż prac Małych Konstruktorów oraz Spektakl Teatru Teatryle.

 

Zajęcia odbywają się w Centrum Sztuki Dziecka, w sali 348-350 (III piętro, Centrum Kultury ZAMEK). Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Bilety, w cenie 7 zł (jeden warsztat), można kupić w sekretariacie Centrum Sztuki Dziecka, pokój 303 (III piętro, Centrum Kultury ZAMEK), od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00.

 

Rezerwacje: 61-64-64-470, sekretariat@csdpoznan.pl

Informacje: 61-64-64-478, akrajewska@csdpoznan.pl

 

 

 

 

PROGRAM

 

Latające konstrukcje
Barbara Małecka
(Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)

poniedziałek, 31 stycznia 2011
godz. 10.00 i 12.30

Wybierzmy się razem w podniebną podróż!

Leonardo da Vinci stworzył wiele fascynujących projektów maszyn latających. Teraz przyszedł czas na Małych Konstruktorów, którzy, śladami mistrza, zaprojektują i zbudują wielkie, niezwykłe modele. Inspiracji poszukamy w górze: pterodaktyle, nietoperze, ptaki, motyle… w podniebnym świecie naprawdę dużo się dzieje!

Zapraszamy na wspólny lot!

 

 

 

Idealne miasto
Patrycja Mastej
(Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu)

wtorek, 1 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30

W oparciu o przygotowane zestawy fotografii fragmentów miast (budynków starych i nowych oraz nietypowych materiałów) dzieci będą bawiły się w urbanistów projektujących idealne miasto. Zabawę poprzedzi krótka prezentacja projektu miasta opracowana przez Leonarda da Vinci, a zrealizowana z uwzględnieniem idei pierwotnych założeń dopiero w czasach współczesnych.

 

 

 

Studium anatomii konia
Patrycja Mastej
(Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu)

środa, 2 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30

Uczestnicy otrzymają kartki z projektami konia wykonanymi przez Leonarda da Vinci oraz zestaw specjalnie opracowanych fotografii przedstawiających fragmenty jego postaci posegregowane na nogi głowy i tułowie. Zdjęcia pokazują ich budowę z różnych punktów widzenia. Zadaniem dzieci będzie wycięcie elementów i skomponowanie na nowo własnego indywidualnego zwierzęcia lub nawet kilku. W trakcie zabawy, tak jak Leonardo, będziemy przyglądali się budowie konia i dokonywali różnorodnych modyfikacji. Dzięki temu stworzone przez nas zwierzęta będą miały wyjątkowy, niecodzienny, baśniowy wygląd!

 

 

 

Podaj cegłę, czyli słodki smak architektury
Anna Wróbel
(architekt krajobrazu)

czwartek, 3 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie zbudują modele architektoniczne z kostek cukru. Poznają również historię cegły i warsztat pracy architekta. Inspirację do zajęć będą stanowiły przykłady mieszczańskiego, sakralnego i industrialnego budownictwa murowanego w naszym mieście. Warsztaty są elementem cyklu spotkań promujących edukację architektoniczną dzieci i młodzieży. Mają na celu zainteresowanie młodych ludzi otoczeniem w którym żyją, uczą się, wypoczywają i sprowokować do zadania pytań: co jest w moim otoczeniu interesującego, czy mogę w jakiś sposób pozytywnie wpłynąć na wizerunek miasta?

 

 

 

Krzesła z przyszłością
Anna Wróbel
(architekt krajobrazu)

piątek, 4 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30

Na zajęciach dzieci samodzielnie skonstruują własny model nowoczesnego mebla służącego do wypoczynku. Inspiracją do działania będą przykłady projektów krzeseł znanych twórców, takich jak: Charles Rennie Mackintosh, Verner Panton. Mali projektanci, podczas twórczej pracy, poznają podstawowe pojęcia związane z projektowaniem takie jak: skala, forma, funkcja.

 

 

 

Kurtyna w górę!
Joanna Szczygłowska
(Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu)

poniedziałek, 7 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30

Gdy kurtyna poszybuje w górę magiczny świat teatru zaczaruje wszystkich uczestników. Każde dziecko stanie się władcą swojej własnej historii, pokieruje postaciami, stworzy scenografię i zdecyduje o przebiegu akcji. Wykreuje scenę, bohaterów, kostiumy, tło i otoczenie. To będzie niezwykle pasjonująca historia!

 

 

 

Drukarze w krótkich spodenkach
Joanna Szczygłowska
(Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu)

wtorek, 8 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30

Dzieci staną się na chwilę prawdziwymi mistrzami druku. Do nich należeć będzie zaprojektowanie i wykonanie własnej czcionki, a następnie drukowanie liter. Jaki krój odpowiedni jest do druku gazety, a jaki do plakatu cyrkowego? Czy czcionka może być smutna, poważna lub wesoła i zabawna? Czy kolor i wielkość litery są ważne? Jak możemy za pomocą czcionki przekazać to, co nie zostało zapisane w tekście? Na warsztatach uczestnicy stworzą własne, niesamowite, drukowane opowieści

 

 

 

Gry planszowe
Barbara Małecka
(Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)

środa, 9 lutego 2011
godz. 10.00 i 12.30

Gry planszowe to świetna zabawa, szczególnie jeśli możemy puścić wodze fantazji i sami wymyślić zaskakujące pułapki, rzeki pełne krokodyli czy wulkany tryskające lawą, albo, jeśli wolimy, pola kwiatów, których zapach usypia na całe dwie kolejki czy spotkanie z motylem, który życzliwie przeniesie nas o trzy pola wprzód!

Narysujemy plansze do gry, skonstruujemy pionki i wspólnie wymyślimy zasady. Konstruowanie gier to doskonały trening mózgu – dzieci uczą się m.in. logicznego myślenia i planowania. A po skończonej pracy będzie czas na wspólną zabawę!

 

 

 

Wernisaż prac Małych Konstruktorów
Spektakl Teatru Teatryle

czwartek, 17 lutego 2011
godz. 16.30

Centrum Kultury ZAMEK
Sala Pod Zegarem (II piętro)

Exit mobile version