☰ menu

Zima w mieście – ferie dla dzieci w Poznaniu

czw.
28.01.2010
Ferie na Trakcie Królewsko – Cesarskim:

19.01.br. – Gra miejska " BRACTWO ODKRYWCÓW" (dla rodzin z dziećmi)
21.01.br. – Gra miejska "TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY"(dla uczniów szkół gimnazjalnych)
26.01.br. – Gra miejska " BRACTWO ODKRYWCÓW" (dla rodzin z dziećmi)
28.01.br. – Gra miejska "TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY"(dla uczniów szkół gimnazjalnych)

Poznaj Poznań na nowo!

Zapraszamy wszystkich chętnych! Każdy mały i duży Traktowicz otrzyma kartę do gry, kilka wskazówek i propozycję przygody zaprawionej szczyptą tajemnicy. Tajemnicy, do której kluczem mogą okazać się pozacierane symbole, ukryte rzeźby i inne tajemne znaki, których nie sposób dostrzec podczas tradycyjnego zwiedzania miasta.
Aby złamać zagadkę nie trzeba posiadać wiedzy specjalisty ani być profesorem!
Udział w naszej zabawie pozwoli nie tylko na „poznanie Poznania", ale też na zdobycie nowej wiedzy z różnych dziedzin, w nowy, ciekawy sposób.

Zabawa ma formę Gry Miejskiej. Planszą jest miasto – jego wybrane ulice, skwery i zaułki. Gracze muszą poruszać się po nich jak najsprawniej, by wygrywać między sobą, a przede wszystkim – z innymi zespołami (uwaga! można też grać wieloma grupami). Co ważne, rywalizacja ma na celu wyłącznie świetną zabawę i satysfakcję z uczestnictwa w grach.
Każdy kto przejdzie jedną z gier ma szansę na nagrodę!

W ramach Ferii na Trakcie Królewsko – Cesarskim proponujemy dwie gry. „BRACTWO ODKRYWCÓW" jest propozycją dla uczniów szkół podstawowych wyruszających po przygodę z rodzicami lub starszymi opiekunami, natomiast gra „TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY" to detektywistyczna przygoda dla śmiałków, minimum w wieku gimnazjalnym.

Miejsce spotkań:

1) Gra „BRACTWO ODKRYWCÓW" – Plac przed katedrą, Ostrów Tumski.
2) Gra „TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY" – okolice pręgierza, Stary Rynek.

Sposób zgłaszania się do gier:

Aby wejść do gry należy odnaleźć łącznika w kamizelce z napisem Gra Miejska i przekazać mu hasło „Chcę wejść do gry". Łącznicy będą w pobliżu dużego napisu „Ferie na Trakcie Królewsko-Cesarskim", na Ostrowie oraz Starym Rynku.

Godziny:

10.00 – 15.00 – działalność punktów rejestracyjno-informacyjnych na Ostrowie i Starym Rynku

10.00 – 10.30 – rejestracja śmiałków

ok. 10.30 – wspólny start grup

do godz. 13.30 – możliwość rejestracji i wejścia do gry grup.

do godz. 15.00 – możliwość oddawania kart startowych po pokonaniu trasy gry

Uczestnicy gier proszeni są o przygotowanie zaświadczeń od rodziców informujących o zgodzie na udział w zabawie.

Udział w grach jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają nagrody!

Aby wejść do gry nie potrzeba rezerwacji! Wystarczy przyjść odpowiedniego dnia o odpowiedniej godzinie w umówione miejsce i…dobrze się bawić!

Informacje również na stronie: www.gramiejska.pl

Gra powstała we współpracy z zespołem gramiejska.pl, a patronat nad wydarzeniem objął portal internetowy Miasto Dzieci.pl

Centrum Turystyki Kulturowej "TRAKT"
ul. Zagórze 6A