☰ menu

ZIMOWE WAKACJE Z LEONARDEM
Mikstury artystyczne

3-7 lutego 2014

Zanim Leonardo da Vinci – patron zimowego cyklu warsztatów artystycznych – przystąpił do tworzenia swoich wielkich arcydzieł terminował w pracowni uznanego artysty Verocchia. Poznawał tam podstawy całego procesu malowania, między innymi rodzaje drewna, na których malowano obrazy. Uczył się przygotowywania różnego typu gruntów oraz sporządzania farb. Ćwiczył odlewy w brązie, modelował w glinie i wosku, rzeźbił w marmurze. Farby, których używał już jako dorosły artysta tworzył z roślin, kory, ziemi i minerałów. Ich wytworzenie wymagało zmielenia i roztarcia na proszek, by otrzymać nadający się do użytku pigment, czyli odpowiedni barwnik. By ułatwić tę czynność, Leonardo skonstruował nawet własną maszynę do ucierania farb.

Szczegóły www.csdpoznan.pl

Miejsce: Sala Prób nr 348-350 (w Centrum Kultury ZAMEK, III piętro)
Wiek uczestnika: 7-12 lat
Wstęp: bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie Centrum Kultury ZAMEK codziennie od 10.00 do 21.00 (tel. 61 64 65 260)

Poniedziałek ● 3 lutego 2014 ● godz. 10.00-12.00 i 12.30-14.30

RELIEF – PRZESTRZEŃ UKRYTA W PŁASZCZYŹNIE
Agnieszka Waszczeniuk, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Pierwsza część warsztatów poświęcona zostanie projektowaniu oraz wykonaniu przez dzieci autorskich reliefów w glinie. Uczestnicy poznają również tajniki odlewania formy w gipsie. Prace, które powstaną będą barwione na wybrane kolory zgodnie z charakterem każdego projektu.

Wtorek ● 4 lutego 2014 ● godz. 10.00-12.00 i 12.30-14.30

DŻEM FILMOWY
Łukasz Augustyniak, Media Challenge

Uczestnicy warsztatów wykonają dla siebie kostiumy i rekwizyty pomocne we wcieleniu się w postać, którą kreować będą na przygotowanych wcześniej ujęciach filmowych (miasta, pomieszczeń, zwierząt lub roślin). Dzięki technice piksilacji i fotografowaniu na jednolitym tle (greenbox) staną się np. malutcy jak ziarenka grochu, wysocy jak budynki albo odegrają rolę superbohatera.

Środa ● 5 lutego 2014 ● godz. 10.00-12.00 i 12.30-14.30

DESER LITERACKI
Barbara Małecka, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Warsztaty będą okazją do bliższego przyjrzenia się ulubionym bohaterom książek i stworzenia dla nich zupełnie nowych światów, a może nawet języków. Efekty wspólnej pracy z pewnością będą smacznym kąskiem dla wszystkich miłośników opowieści i zabaw plastycznych.

Czwartek ● 6 lutego 2013 ● godz. 10.00-12.00 i 12.30-14.30

MALARSKIE LABORATORIUM STWORÓW
Paulina Wyrt, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Przepis na stwora jest prosty: głowa pełna pomysłów, trochę farb, szmatek, tektura, klej i kilka wolnych chwil. Po zmieszaniu różnych składników powstaną niepowtarzalne postacie zainspirowane fragmentami wybranych utworów literackich. Dzieci wykreują wielkie, malarskie, kolażowe stwory i w ten sposób pomogą im przeprowadzić się z literatury w świat realny.

Piątek ● 7 lutego 2014 ● godz. 10.00-12.00 i 12.30-14.30

PODRÓŻ DO PRZYSZŁOŚCI: ROK 3014 W 3D
Małgorzata Wojtkowiak, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Podczas warsztatów inspirowanych książkami trójwymiarowymi uczestnicy zrealizują przestrzenną instalację, która ożywi ich wyobraźnię. Przy użyciu mazaków, opakowań, gazet, papieru, sznurków, wstążek i nakrętek dzieci przedstawią swoje wizje funkcjonowania nowych technologii za tysiąc lat oraz skonstruują miasto roku 3014.