☰ menu

03.02-17.02.2014

ZAJĘCIA REGULARNE STARTUJĄ PO FERIACH – SOBOTY o 11:00
ZAPISY JUŻ TRWAJĄ!!!

Zapisz się już dzisiaj! www.facebook.com

”RYTM JEST W KAŻDYM Z NAS” – prowadzą Ewa i Mateusz
To wspaniała przygoda dla dzieci i dorosłych, ponieważ instrumenty perkusyjne dzięki swej prostocie są dostępne dla każdego i umożliwiają szybkie opanowanie rytmów już na pierwszych zajęciach.
Warsztaty to niepowtarzalna okazja do zrozumienia, wygrywania i przeżywania energetycznych rytmów z Afryki Zachodniej.

Rosnąca popularność bębnów Afryki Zachodniej na świecie to nie przypadek! Oto główne aspekty grania na bębnach i płynące z nich korzyści:
1. Wspólne granie rytmu w tym samym tempie:
– rozwija skupienie, wydłuża czas koncentracji,
– rozwija umiejętność słuchania innych, grający muszą „dostroić się” do siebie, aby np. w 10 osób wspólnie odegrać rytm,
– integracja grupy poprzez wspólną kreatywność,
2. Zaangażowanie prawej i lewej ręki do gry:
– poprawienie koordynacji ruchowej,
– praca obu półkul mózgowych,
3. Przeżywanie nowego rodzaju muzyki i gra na nietypowych, etnicznych instrumentach:
– rozwijają poczucie rytmu, umuzykalnienie,
– spostrzegawczość, koncentracja na szczegółach, umiejętność porównywania,
– nowe doświadczenia estetyczne uwrażliwiają,
– wywołują naturalną ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia, dostarczają nowych inspiracji muzycznych,
4. Wspólne granie na instrumentach już na pierwszych zajęciach oraz doświadczanie pierwotnego pulsu bijącego z rytmów:
-relaksacja, redukcja napięcia emocjonalnego,
– naturalna radość i satysfakcja płynąca ze wspólnej gry,

Nasza oferta to nie tylko gra na instrumentach! Uczestnicy poznają budowę instrumentów, specyfikę muzyki zachodnio-afrykańskiej oraz rolę kulturową, jaką pełnią bębny w miejscach, w których powstały.
Dzięki odczytywanym bajkom i prezentacjom nt. Afryki uruchamiamy wyobraźnię dzieci, dlatego bęben staje się nie tylko instrumentem muzycznym – wykonywanie muzyki na bębnach jest sposobem na przeniesienie się do świata odległej kultury.

Ewa Wodzyńska, absolwentka wydziału edukacji muzycznej i dyrygentury chóralnej w akademii muzycznej w Poznaniu. Animator życia kulturalnego w Poznaniu i Kórniku, od kilkunastu lat prowadzi różnorodne zajęcia muzyczne
dla dzieci, młodzieży i dorosłych, instruktor muzyczny na letnich obozach dla seniorów w USA. Założyła i prowadziła 12-osobowy jazzowy zespół wokalny „Moonlight Express”, obecnie zafascynowana afrykańskimi bębnami djembe propaguje ten piękny instrument wśród dzieci i dorosłych.
Mateusz Laskowski – z zamiłowania perkusjonalista, gra na afrykańskich bębnach djembe od 5 lat, obecnie pracuje z basowymi bębnami dundun oraz kubańskimi congami. Pasjonat i entuzjasta wszelkich instrumentów perkusyjnych Uczestniczył w wielu warsztatach z afrykańskimi mistrzami (np. podczas festiwali Drum Djemboree, Korzenie Rytmu). Prowadzi zajęcia bębniarskie dla dzieci i dorosłych m.in. w Kórnickim Ośrodku Kultury. Nauczyciel i tłumacz języka angielskiego.